3-oda-1-salon-dairenin-boya-maliyeti1

3 Oda 1 Salon Dairenin Boya Maliyeti

3 Oda 1 salon dairenin boya maliyetini burada inceleyin! Bu makalemizde İç cephe boya çeşitlerinden tutun, Ev tipine göre boya badana maliyetine kadar her şey var. Bir evin boya badana maliyeti hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

3 Oda 1 Salon Dairenin Boya Maliyeti – Evinizi badana yaptırmak için fiyat mı arıyorsunuz? Bunları hesaplamak için birkaç unsur dikkate alınmalıdır. Bu konuda daha fazla bilgi ve para tasarrufu için, faydalı ipuçlarını sizin için araştırdık. Badana fiyatları odanın metrekaresine ve seçilen boyama tekniğine göre değişmektedir. Bir odayı boyarken, uzun süre dayanabilmesi için kaliteli bir iş olması önemlidir. Metrekare başına tam maliyeti öğrenmek için bir odayı nasıl boyamak istediğinizi açıkça belirtin. Renk ve efektin ruh halimizi değiştirebileceğini biliyoruz, Evinizi badana yaptırırken doğru kararı vermek önemlidir. Renkler kadar, maliyetler de aynı derecede önemlidir. Her ikisini dengelemek için, duvar tipine ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru malzemeleri seçin. Piyasada aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı duvar boyası türleri bulunmakta.

3-Oda-1-Salon-Dairenin-Boya-Maliyeti2

İç Cephe Boya Çeşitleri

İç cepheler için genel anlamda 3 farklı boya çeşidi vardır: Lateks (akrilik), saten ve yağ bazlı boya.

Lateks Boya: Günümüzde, duvar boyalarının çoğu su bazlıdır, yani lateks. Daha hızlı kurur ve uygulanması kolaydır. Boya rulosu ile yüzeye yuvarlanması gayet basittir. Yüzeylere iyi yapışır ve çevrecidir. Dezavantajı ise yağ bazlı boyadan daha az dayanıklı olmasıdır.

Yağ Bazlı Boya: Yağ bazlı boyanın uygulanması zordur ve kokusu ağırdır. Uygulama sonrası kuruması yavaştır. Parlak bir görünüme sahiptir ve kusurları iyi saklamaz. Zamanla sararabilir. Öte yandan, lateks boyadan daha ucuzdur. Mutfak, banyo gibi nemli alanlar için idealdir. Ahşap, kapı, zemin gibi yerlerde kullanılır.

Saten Boya: Saten ise silinebilir yarı mat boyalardır. Uygulanması için yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir. Bu nedenle, boyama öncesi zımparalanır ve macun çekilir.

Bunların dışında, desenli ruloyla birlikte yüzeye desenler vermek için uygulanan ve diğerlerine göre daha pahalı sedef boyalar var. Ayrıca, duvarlarınızdaki renk değişimine gidecekseniz, astar boyaya ihtiyacınız olacaktır. Astar, boyanın yüzeye daha güçlü yapışmasını sağlar. Yağ ve küf lekeleri olan duvarlarda boya öncesi astar kullanarak lekeler kapatılır. Sonuç olarak boya türleri, uygulama zorluğuna bağlı olarak işçilik fiyatına etki edecektir.

3-Oda-1-Salon-Dairenin-Boya-Maliyeti3

Boya Markaları Fiyatları 2022

Boyanın kaliteli olması kolay uygulanabilirliği, dayanıklılığı ve istediğiniz rengin tam olarak duvara yansıması bakımından iyidir. Kalitesiz olanlar ise, daha sık boya badana yapmanıza sebep olacaktır. Bu da kısa süre sonra, tekrar işçilik parası ödemeniz anlamına geliyor. Boya seçiminizi kolaylaştırmak için sizlerle bazı markaları paylaştık. Ülkemizde en çok bilinen boya markaları; Filli Boya, Dyo, Marshall, Polisan, Jotundur. Projenizin gereksinimlerine ve boyadığınız yüzeyin ne olduğuna bağlı olarak bunlardan birkaçını almanız gerekebilir.

Bir Evi Boyamanın Maliyeti Nedir

Bugünkü yazımızda, elimizden geldiğince bu soruyu ele alacağız. Dairenizi boyamak, mülkünüzün bakımlı olması ve değeri açısından akıllıca bir yatırımdır. Peki, bu işin maliyetini nasıl belirleyebiliriz? İster kendiniz, ister profesyonellere bırakın, evinizi boyamak söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar var. Yaşadığınız yerin metrekaresi, odaların eşyalı ya da eşyasız olması, tadilat durumu, kapıların boyaya dahil edilmesi gibi. Ayrıca kullanılacak malzemelerin kalitesi ve boya türü de fiyatlarda belirleyici etmenlerdir.

3-Oda-1-Salon-Dairenin-Boya-Maliyeti4

Ev Tipine Göre Boya Badana Fiyatları

Bazı daireler 85 metrekare olmasına rağmen 3+1 olabilmektedir. Duvar yüzeyi ne kadar çok olursa, boya ihtiyacı da bir o kadar fazla olacaktır. Duvarların yüksekliği, erişim kolaylığı ve yüzey koşulları gibi faktörlere göre değişiklik gösterir. Ortalama boyama maliyeti odadan odaya da değişiklik göstermektedir. Fiyatlar genellikle odaların tasarımına ve büyüklüklerine göre belirlenir. Yatak odalarının ortalama boyutu, 15-20 metrekaredir. Oturma odaları en geniş alanlardır ve boya badananın tamamlanması daha uzun sürer. Banyo boyamak, yapabileceğiniz en kolay boya işidir. Banyonun büyük bir kısmını fayanslar kaplamaktadır ve boyanacak yüzey çok azdır. Haliyle, maliyeti de düşüktür. Mutfaklarda da fayans ve mutfak dolaplarının olması, boya işini kolaylaştırmakta ve maliyeti azaltmaktadır.

3-Oda-1-Salon-Dairenin-Boya-Maliyeti5

Daireyi Boyamak İstediğinizde Bilmeniz Gerekenler

Evdeki her odanın odaklanılacak kendi gücü veya ana özelliği vardır. Boyamaya başlamadan önce evinizde hangi tarza sahip olmak istediğiniz konusunda net olmak her zaman en iyisidir. Bunu hatırlamak önemlidir, çünkü daire genelinde aynı stili korumak ve aynı zamanda içsel bir kaos hissinden kaçınmak, denge ve uyum hissi verecektir.

  • Çeşitli odalarda kullanmak istediğiniz renkleri dikkatli seçin.
  • Seçtiğiniz stili evin her yerinde ortak bir konu olarak tutmayı unutmayın.
  • Renkler onu zenginleştirmeye ve nüanslarıyla ona eşlik etmeye hizmet etmekte.
  • Daireyi boyamaya başlamadan önce mobilyaları ve zemini koruduğunuzdan emin olun. Mobilyaları boyamak istediğiniz odanın dışına taşımakta zorlanıyorsanız, ortaya doğru hareket ettirin. Olası boya sıçramalarından korumak için muşamba ile örtün.
  • İhtiyacınız olmayan her şeyi kaldırın.
  • Mutfak ve oturma alanı aynı odadaysa, birbiriyle uyumlu farklı renkler seçerek farklı alanları sınırlandırın.
3-Oda-1-Salon-Dairenin-Boya-Maliyeti6

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: boya badana,boya badana fiyatları,boya badana maliyeti,boya markaları,en ucuz boya badana fiyatları,evimi boyatmak istiyorum,boya fiyatları,en ucuz boya,iç cephe boyaları,dış cephe boyaları,ankara boya badana fiyatları,ankara boyacısı,ankara boya badana,ankara boya badana ustası,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0