2023-trend-mutfaklar4

2023 Yılı Trend Mutfaklar

Bu yılın en trend mutfaklarını burada inceleyin! Bu makalemizde sadelik ve kullanımın ön planda olduğu pratik çözümler sunan organize mutfaklardan tutun, modern öğelerle bezenmiş açık mutfaklara kadar her şey var. Parmak izi bırakmayan modern mutfak setleri hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

2023 Yılı Trend Mutfaklar – En güzel yemeklerin kaynağı olan mutfaklar, evin en değerli en çok ziyaret edilen ve en çok beğenilen bölümüdür. Acıktığımızda, susadığımızda bazen de yalnız kalarak kahve keyfi yapmak isteğimizde hemen soluğu mutfakta alırız. Önceleri sadece yemek pişirip yemek için kullanılan bu mekan, günümüzde günlük hayata çok daha fazla entegre olmuş bir yer haline geldi. Demem o ki! Bu durumda mutfakların ferah, şık, modern ve kullanışlı olması gerekir. Öyle ki! 2023 yılı trend mutfak modelleri şimdiden görücüye çıktı bile. Ve sabırsızlıkla yeni sahiplerini bekliyor. Peki 2023 trend mutfaklar nasıl olacak? İşte detaylar!

Sadelik ve Kullanışlılık Ön Planda

Kulpsuz mutfak dolabı modelleri gerek şıklığı gerekse kullanım kolaylığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ve mutfağını farklı görseller ile yeniden tasarlamak isteyenlerin tercihleri arasında yerini alıyor. Düz zeminli kulpsuz modeller, İz bırakmadığı ve gereksiz görüntü oluşturmadığından dolayı seçimini sadelikten yana kullanmak isteyenler için yerinde bir tercih oluyor.

Mutfak tasarımları esnasında ergonomi mutlaka göz önünde bulunduruluyor. Çünkü mutfakta olmaktan alınan keyfi ikiye katlayabiliyor. Mutfakta görselliğin yanı sıra rahat çalışma imkanı sağlıyor. Diğer taraftan tek renk kullanımı ile tasarlanmış sade yapılı tezgâh üstünde çok fonksiyonlu kahve makinasının olması hayal olmaktan çıkıyor. Ve sizlerin kullanımına sunuluyor.

Pratik Çözümler Sunan Organize Mutfaklar

Mutfakta geniş ve sakin zamanlı yemek yemeyi hepimiz çok isteriz. Ancak her zaman bunu gerçekleştirme imkanı bulamayız. Örneğin; Özel yemek davetlerinde yemeği yetiştirmek için zamana karşı tatlı bir telaş içinde oluruz. Bu noktada istenilen zamanda ve her koşulda rahatça ulaşabileceğimiz mutfak gereçlerin varlığı üstümüzdeki büyük yükü alır. Yemekleri en lezzetli şekilde hazırlamamıza yardımcı olur.

2023 yılında pratik çözümler sunan mutfak modelleri, kolay erişilebilirliği sağlıyor. Yavaş kapanan çekmece sürgü sistemleri, raylı sistem mutfak kileri, çekmece içi kaşık, çatal ve bıçak organizatörleri ve köşe dolap uygulamaları. Tüm bu özellikleri ile farklı kullanışlı pratik çözümler sunuyor. Ve her daim bir adım önde oluyor.

İz Bırakmayan Mutfak Setleri Sayesinde Parmak İzine Son

Yoğun mutfak temposunda çoğu zaman ister istemez ellerimiz pek çok noktaya dokunuyor. Bu dokunuşlar sonucunda parmak izleri oluşuyor. Bunları sildikçe başka izlerin oluşmasına neden oluyor.  Böylece mutfakta işler çığırından çıkıp, oldukça can sıkıcı bir durum içinde kalınabiliyor. Yıllar geçtikçe teknoloji ilerliyor. Ve yine 2023 de iz bırakmayan mutfak setleri bu can sıkıcı duruma kesin çözüm getiriyor.

Ayrıntılar Mutfak Çizgilerinde Gizli

Çizgi deyip geçmeyin! Hayatımızı çizgilerin yönlendirdiğini düşünecek olursak pek çok detayın çizgilerde gizli olduğunu görürüz. Mutfak dolaplarında kullanılan düşey çizgiler; modern, şık ve farklı dokular arayanlar için mükemmel bir seçim oluyor. Ve mutfak tasarımlarında kullanım yeri buluyor.

Tarz Mutfak Modelleri

Yeni tasarımlarda, zıt dokusal yüzeyler kullanılıyor. Örneğin; ahşap ile koyu porselen ya da arduvaz veya süper mat siyah dolaplar. Ve bronz sıcak metal lavabolar. Bu şık yüzeyler, ahşap ada vurguları ya da geniş tahta döşeme gibi doğal organik unsurlarla dengeleniyor. Dolap kulpları için en beğenilen yüzeyler mat siyah, saten nikel, kalay ve antik pirinçtir. Tüm bu cilaların ortak özelliği; mat olmaları, yüksek parlaklıkta olmaması ve bu nedenle parmak izi göstermemeleridir.

Modern Ögelerle Bezenen Açık Mutfaklar

Amerikan tarzı modern tasarımlı mutfaklarda, açık mutfak tarzının muazzam yerleşiminden ilham alınır. Bilhassa bu yıl modern mutfaklara paslanmaz çelik detaylar, geniş tezgahlar, ahşap yardımcı mobilyalar öne çıkıyor. Genellikle tasarımı sade renklerden oluşur. Parlak renk tonlarından uzak mat metal görünümünde olurlar. Matlık modern çizgilerin her renkte önemli temsilcisidir. Yanmayan malzemelerde gri tonlarının hakimiyeti artar.

Meyveli, sebzeli veya renkli perde dekorasyonları da yerini daha cool desenlere bırakır. Dekoratif mutfak malzemelerinde geometrik desenler yazılı desenlerle buluşur. Ve en geniş yeri gri renk alır. Amerikan servislerinden büyük yemek servis kaşıklarına kadar tüm malzemelerde gri renginin ağırlığını hissetmemek mümkün değil. Bariz şekilde öne çıkar. Tabi ki! siz griden hoşlanmıyorsanız aynı havayı yansıtabilecek farklı renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Minimalizm En Önde

Tüm tasarım dünyasında gri metalik renkler ön planda. Aynı şekilde minimalizm tasarım dünyasında da oldukça ön planda. Minik detaylar ile açılabilen kulpları gizlenmiş mutfak dolapları ve sessiz ve kayarak açılan çekmecelerin gizli gömme dolaplarla buluştuğu modern mutfaklarda ışıklandırma da oldukça önemli. Direk olmayan soft ışıklandırma ile mutfakların uzak havası sıcak bir hale getirilebilir.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: trend mutfak modelleri,modern mutfak modelleri,pratik çözümler sunan mutfak modelleri,mutfak dolabı,mutfak trendleri,2023 tasarım mutfaklar,açık mutfak,kullanışlı mutfak modelleri,mutfak dolabı renkleri,mutfak çeşitleri,mutfak seti,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.