Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar – Sık yapılan dekorasyon hataları neler?

Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar – Sık yapılan dekorasyon hatalarından dolayı doğru ve yanlışı ayırabilecek, işinizi kolaylaştıracak dekorasyon önerileri..

Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar – Ev dekorasyonu sırasında yapılan pek çok hatalar yüzünden istenilen sonuçlar alınamıyor ve maalesef ev sahipleri evin son halinden memnun kalmıyor. Harcanan onca emek ve maddi kaybın arkasından istenilen sonuç ortaya çıkmayınca da doğal olarak bunun sebebinin nedeni düşünülüyor. Herkesin zevkleri farklıdır. Sizin beğendiniz bir şeyi herkesin beğenmesini beklemek doğru değildir. Fakat öyle durumlar var ki ev bir anda rüküş ve göz yorucu bir hal alıyor. Peki acaba evimizin dekorasyonu sırasında ne hatalar yapıyoruz? Nasıl önlemler almalıyız? Daha sıcak daha güzel bir ev için neler yapmalıyız?

dekorasyon hataları
dekorasyon hataları

 

En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

1- Bunun için ilk önce klasik Türk mantığından kurtulmamız gerekiyor. Aynı zamanda hem ucuz hem de en güzeli olsun fikri yanlış. Bazı ürünler ucuza denk gelmiş olabilir ama bu tüm ev için geçerli olamaz. En basitinden evde yapılan tadilat sırasında ustada ve malzemede kısacağınız maddiyat size muhakkak özensiz montaj ve kalitesiz bir ürün olarak geri dönecektir.

2- Bunun yanı sıra evinizin dekorasyonu sırasında uygulayacağınız tarzı bilmemek de yapılan hatalardan bir diğeridir. Örneğin: Salonunuzun bir köşesinde altın varaklı kocaman bir ayna dururken diğer tarafta spor minimal bir koltuk tezatlık oluşturur. Uygulayacağınız tarzı bilin ve bu tarzı benimseyerek dekorasyon yapın. Tabi ki birbiriyle bağlantılı olmayan bölümler farklı tarz olabilir. Yatak odanız ve salonunuz tamamen farklı şekilde tasarlanıp dizayn edilebilir.
3- En sık yapılan dekorasyon hatalarından bir diğeri de renk karmaşası. Sevdiğiniz her rengi aynı oda içinde kullanmak zorunda değilsiniz. Öncelikle bunu bilmemiz lazım. Çok rengin yanında farklı tonlarda bir sürü aynı rengi kullanmak elbette ki karışıklık yaratacaktır. Bu yüzden renkleri uyumlu ve ahenkli kullanmaya özen göstermeliyiz.
4- Evinizde birbiriyle uyumlu ve ölçülü miktarda objeler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kalabalık ortamlar insanları daha çok yorar.
5- Ev dekorasyonu sırasında aslında işinin ehli, profosyonel birinden yardım almak en güzeli ve en doğrusudur. Ancak araştırarak sabit bir tarzı benimseyerek de istediğimiz sonuçlara ulaşmamız mümkündür.

dekorasyonda sık yapılan hatalar, en sık yapılan dekorasyon hataları, dekorasyon hataları, dekorasyonda hatalar, en çok yapılan dekorasyon hataları, dekorasyon önerileri, dekorasyonda yapmamız gerekenler, en sık dekorasyon hataları