Süperlüks-villa-inşaatı

Süper Lüks Villa İnşaat Projemiz

Proje ve inşaatını anahtar teslim olarak üstlendiğimiz süper lüks villa yapım işimize ait tüm bilgileri ve detayları burada inceleyebilirsiniz. Neler yapacağız, nasıl yapacağız, yapım aşamalarımız ve eski ve yeni hallerini görün ve farkımızı fark edin.

NOT: Teknik şartnamemizi burada inceleyebilirsiniz.

Proje + Evrak Takibi + Ruhsat Aşamamız

100 m2 alt kat, 100 m2üst kat olmak üzere toplamda 200 m2 olacak olan villa inşaatımızın tüm projelerini, evrak hazırlık ve takip süreçlerini, ruhsatlandırma aşamalarımızı başarılı bir şekilde tamamladık. İnşaat yapı lisansımızı aldık ve artık inşaatımıza başlayabiliriz.

İnşaat Yapım Aşamalamız

Teknik şartnamemize ve çizilen onaylı projelerimize uygun olarak; temel kazı ve hafriyat işlerimize başladık. Rabbim utandırmasın inşaAllah.

Kalıp, Demir, Beton İmalatlarımız

Mimari projelerine bire bir uygun olarak kalıp, demir ve beton imalatlarımıza başladık. Tüm malzemelerimizi temin ettik. İleride kullanacaklarımızın da imalat süreçlerini başlattık. İşimizin her zaman başındayız ve sıkı kontroller içerisinde takibimizi yapıyoruz.

Temel Beton Dökme

Temel kazı hafriyat işlerimiz bitti. Grobetonumuzu döktük. Temel demirlerimizi projemize uygun şekilde döşedik ve kalıbımızı çaktık. Herkes C-25 kullanıyor fakat biz işimizin sağlamlığı açısından C-30 kullandık. Böylelikle temel beton dökme işimizi de tamamladık.

Kaba İnşaatımızı Tamamladık. Sıra İnce İşlerimizde

Temelimizi attık. Sonra sırasıyla;

 • 1. ve çatı kat tabiliye işlerimizi tamamladık.
 • Duvarlarımızı ördük.
 • Gizli çatı işlerimizin tamamını tamamladık.
 • Elektrik ve su tesisat işlerimizi tamamladık.
 • Alimünyum doğrama antresit renk pencerelerimizi taktık.
 • Dış cephe kaplama işlerimizi tamamladık.
 • 8×5 havuzumuzu tamamladık.
 • Bahçe duvarlarımızı ördük.
 • Fayans ve granit işlerimizi bitirdik.
 • Tüm asma tavan ve kartonpiyerlerimizi bitirdik.
 • Alçı sıvalar ve bahçe duvar sıvalarımızı tamamladık.
 • Mobilyalarımız, mutfak dolapları ve iç kapılarımızı taktık.
 • Çelik kapımızı taktık.
 • Klima alt yapımızı hazırladık.
 • Dış cephe boya işlerimizi bitirdik.
 • Rütuşlarımız, süpürgelikler, iç cephe boya badanamız ve mutfak banyo tezgah taşlarımız kaldı.

Lüks Villa Projemizin Son Hali

Teknik Şartname

7.1. KABA İNŞAATTA

NOT: Sözleşme metninde yer alan tüm kalem işler, kullanılacak malzeme detayları, modelleri, renkleri ve cinsleri iş veren tarafından beğenilen dekorasyon ürünlerinden uygulanacak, imal edilecek ve kullanılacaktır. İş verenin onaylamadığı veya istemediği hiçbir inşaat malzemesi, dekorasyon malzemesi kullanılmayacaktır. İnşaat işlerinde kullanılacak tüm malzeme, işçilik, uygulama, imalat, montaj, hafriyat işleri, ekip, ekipman, nakliye, hamaliye, ameliye, iş güvenlik önlemleri ve kaideleri uygulamaları, yemek, konaklama, yol giderleri, SGK, hata, kusur ve arızalar iş süresince tamamen yüklenici firmaya aittir. Hiçbir şekilde iş veren (mal sahibi)’nden ekstra ücret talep edilemez. Resmi prosedür giderleri, belediye, yapı ruhsat, elektrik, su proje onayları, izinleri vb gibi resmi giderler ise tamamen mal sahibine aittir.

Kazı yapılması; Mekanik stabilize temini; Temel Mekanik Stabilize dolgu yapılması ve kompacte edilmesi, Grobeton serilmesi, Demir malzemesi ve demir döşenmesi, Beton malzemesi ve beton atılması, Temel betonu atıldıktan sonra, temel altına ve yanlarına 3 mm membranla şalomalı su yalıtımı ile yalıtım yapılması, Endüstriyel Plywood malzemeli kalıp işçiliği ve kalıp yapılması, Her demir çapı için paspayı malzemesi temini ve montajı, Kalıp imali için iskele sistemlerinin temini, Teleskopik kalıp direkleri, krikolar dahil tüm kalıp iskelesi, Tüm kalıp tie rot boruları, Tie rot Civataları ve kilitleri, Sarf malzemeleri; bağteli, çivi, endüstriyel kalıp yağları vesaire; Döşeme plywoodları arası T profiller malzemesi konulması; Temel demiri çevresine bakır temel topraklanması yapılması ve topraklama plakası ankrajı; Değişik etkime çaplı, vibrasyon şişeleriyle vibrasyon yapılması; betonun 28 günlük kürü ve bakımı;

Kalıp ve demirin yapı denetim görevlisine teslimi; İşveren SGK dosyası altında işyeri numarası alarak, İskan için işverenin tamamlaması gereken sgk primlerinin yatırılması, İnşaat All risk sigortası yapılması; İnşaat yapım süresince; yükleniciden kaynaklanabilecek kalıp çökmesi, betonun; Soğuktan, sicaktan korunması; işçilik hatası kalıp çökmesi halinde çöken kalıbın tekrar yapımı; Zayii olan demir ve betonun tekrar temin edilmesi; İş ve iş güvenliği önlemleri alınması; İş kazaları, yaralanmalar, ölümler halinde tam mesuliyet, Temel içinde; Atık su çıkışı, elektrik girişi ve temiz su girişleri vs. için boş pvc boruları bırakılması,

7.2.İNCE İNŞAATTA;

TERAS KAT

Teras katı 0,5 metre yükseklik kalkan duvarlarının tüm çevre imalatının yapılması. Kalkan duvarları üstü 2’lik uygun renkte komple mermer kaplaması yapılacaktır. Kalkan duvarları mermer üstü 0,60 metre perforje korkuluk yapılacaktır.

Teras kat üstü standart kiremit çatı kaplaması ile tamamen kapatılacaktır. Toplam teras kat alanı 40m2’dir. Teras kat zeminleri dış cephe kaymaz 60×120 ebatlarında granit olacaktır.

Çatı iskeleti projesine göre çelik profil konstrüksiyon iskeletli olacaktır.

Çatı iskeleti üzerine ahşap kaplama / 11 mm OSB kaplama yapılacaktır.

Kaplama üzerine su yalıtım amaçlı kiremit altı yapıştırmalı/çakmalı membran uygulaması yapılacaktır.

Çatı kat döşeme beton üstü 2’lik yalıtım mebran, onunda üstüne 5 cm cam yünü boşluksuz döşenecek. Çatı üst çıkış ahşap kapağı yapılarak yalıtımı sağlanacaktır.

Çatı mahyaları ve dereleri çatı kaplamasına uygun olarak yapılacaktır.

Projesine uygun olarak baca/bacalar imalatları yapılarak baca şapkaları montajı yapılacaktır.

Yağmur dikey olukları, dereler Fırat marka PVC plastik borular ile sağlanacak olup, bina sınırı dışına 100 cm uzaklıkta bırakılacaktır. Yatay oluklar/dereler ise bina rengine uygun galvaniz paslanmaz olarak yapılacaktır.

Mutfak / Banyo v.b havalandırma ve duman bacası gerekli durumda bacaların izolasyonu çatı üzerinde sağlanacaktır.

DIŞ CEPHE

Dış duvar imalatları 20’lik y-tong gazbeton ile yapılacaktır. Tüm kapı ve pencere beton lentoları projelerine uygun şekilde tamamlanacaktır.           

Villa dış cephesi, Filli Capatech 5’lik taşyünü ısı yalıtım malzemesi kullanılarak mantolama sistemi yapılacaktır. Mineral sıvası yapılarak Filli marka silikonlu özel dış cephe boyası ile istenilen renklerde boyanacaktır. Tüm pencere alt denizlikleri içten ve dıştan 2’lik beyaz renk mermerlerle yapılacaktır.

Tüm pencereler projelerine uygun ölçülerde; Çiftcam şeffaf olarak cam imalatları yapılacaktır. Alimünyum doğrama, çift açılım (vasistas) sistem yapılacaktır. Tüm kol, kilit ve menteşe montajları yapılacaktır.

Tüm veranda, havuz çevresi, bina çevre kaldırım betonları (minimum 150 cm en, 15 cm kalınlık) çelik hasırlı dökme beton olarak imalatı yapılarak uygun renkte mermer kaplamaları yapılacaktır.

Dış cephe köşe merkez duvarlarına zeminden istenilen renkte dış cephe projektörler tesisatları ile birlikte çekilerek duvar boyu aydınlatmaları yapılacaktır.

BAHÇE (ÇEVRE DUVARI)

Harita mühendisleri tarafından belirlenecek ve çekme payları dışında kalan ait arazi tüm çevresine BİMS tuğla ile en az 1.30 m yüksekliğinde bahçe çevre duvarının örülmesi ve her iki tarafından da kaba ve ince olmak üzere kara sıvasının yapılması. Üst küpeştesinin dökülerek içten ve dıştan boyanması. Bahçe duvar üzerine tüm çevre olmak üzere 60 cm yüksekliğinde perforje korkuluklarının yapılması.

DEPO – GARAJ

Binaya dahil fakat girişi bina dışından 30 m2 dış depo binasının yapılması. Tüm iç ve dış sıvalarının yapılması ve gereken tüm bölgelerine elektrik tesisatlarının çekilmesi. Kiremit çatısının yapılması ve zeminlerine karosunun döşenmesi. Bahçeye işverenenin uygun göreceği bölgeye 15 m2 çelik konstiksiyon kargas ondilün çatı kaplama garaj korumalığının yapılması.

DIŞ KAPILAR

Villa giriş kapıları çelik kapı olacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen çelik kapı modeli kullanılacaktır. 14 kilit sistem, çelik kasa ve gözde aksam olarak imalat montajı yapılacaktır.

Bahçe araç giriş ve yaya giriş kapıları kumandalı, otomatik perforje kapılar olarak imalat ve montajları yapılacaktır.

İÇ KAPILAR

Daire iç kapıları ahşap lake boya kapı olarak imalat ve montajları yapılacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen lake kapı modeli kullanılacaktır.

HAVUZ

Bina veranda ön bölgesine, bina konum aplikasyon ve proje esaslarına göre havuz imalatının tam ve eksiksiz olarak yapılması. Isıtmalı havuz sistemi ile tesisatı döşenecektir. Enerji kollektörü ile havuz suyu ısıtılacaktır. Havuz ölçüleri 6 m x 4 m = 24 m2 olacaktır. Derinlik standart 1,50 m olacaktır. Tüm alt, iç ve dış yalıtım izolasyonu proje esaslarına göre birebir uygulanacaktır. Elektrik müdahele odası, motor odası ve denge tank odası veranda altına yapılacaktır. Havuz içi işveren tarafından seçilecek ve onaylanacak olan özel havuz fayans kaplama olarak yapılacaktır. Havuz çevresine komple drenaj olacak ve perforje ızgarası yapılacaktır. Havuz pompası olarak Astral Havuz Pompası Victoria Plus Silent marka kullanılacaktır. Havuz iç tüm çevresi havuz spotları ile aydınlatılacak. Havuz merdiven imalatı yapılarak sabitlenecek.

TAVANLAR

Villanın tamamında tavanlar alçı üzeri saten alçı + beyaz renkte DYO marka tavan boya uygulaması yapılacaktır. Tüm salon, odalar, koridor ve antre, mutfak tavanları asma tavan ve tavanda LED ışıklı havuz / spot aydınlatma uygulanacaktır

DUVARLAR

Tüm oda duvarları kaba alçı üzerine saten alçı + istenilen renklerde DYO marka silikonlu silinebilen su bazlı iç cephe boyası yapılacaktır. Salon,mutfak, koridor ve antre duvarları alçı üzeri istenilen renk ve modelde vinil özel duvar kağıt kaplama yapılacaktır. Koridor ve antre duvarları zeminden 150 cm yükseklikte poliüretan çıtalar ile panoların yapılması ve beyaz renk boyanması.

ZEMİNLER

Odaların tüm zeminleri ahşap laminat parke olarak yapılacaktır. 3’lük kapron alt kaplaması yapılarak 20 cm beyaz lake boya süpürgeliklerinden yapılacaktır. Tüm kapı geçişlerine geçiş metal paslanmaz geçiş profilleri sabitlenecektir. Villa içi kalan tüm diğer zeminler Bien veya Çanakkale marka, 1 mm derz, 60×60 veya 60×120 ebatlarında granit döşenecek. Tüm süpürgelikleri 20 cm beyaz renk lake boya süpürgelikler olacaktır. Mutfak tezgah arası fayansları da yine aynı marka fayanslarla yapılacaktır.

MUTFAK

Projesine uygun olarak, işverenin onaylayacağı tasarım, renk ve modelde; Mutfak dolapları MDF gövdeli ve LAKE kapak sistemi ile üretilecek ve samet menteşe kapak sistemi kullanılacaktır. Tüm kapak ve çekmeceler pistonlu yavaş açılım kapanır sistem olacaktır.

Mutfak tezgahı olarak eviyesi ile birlikte iş verenin istediği renk ve modelde granit olacaktır.

Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplama, tek gözlü çelik paslanmaz evyeli tezgah, üzerine evye bataryası (Artema marka) olacaktır.

MOBİLYA

Koridora sağ ve sol olmak üzere 2 adet vestiyer, ebeveyn odasında giyinme odası oluşturma maksatlı bir tarafı kütüphanelik, banyo tarafı giyinme dolapları (gardrop) tasarımında mobilya ara bölme yapılacaktır.

BANYOLAR

İki adet banyo içinde aynı imalat, uygulamalar ve malzemeleri kapsamaktadır. Banyo Zeminlerine İSONEM su yalıtım malzemesinin uygulanması. Tüm su tesisat alt ve üst tesisatların tasarıma göre döşenmesi. Tüm zemin ve duvar fayanslarının işverenenin seçeceği renk ve modelde yenilenmesi. Fayansların markası BİEN / EGE / ÇANAKKALE marka kullanılacaktır. Fayans Köşe krom paslanmaz köşebentlerinin takılması ve derzlerinin verilmesi. Duşakabin içi süzgeçleri 30×10 paslanmaz krom, dış süzgeçlerinin ise 10×10 paslanmaz krom süzgeçler olarak değiştirilmesi. 80×120 cm, 6 mm temperli secury cam, aliminyum pervaz (teknesiz) istenilen renklerde duşakabinin yapılması. Gövde MDFLAM İç, Lake boya dış kapak aksam, aynalı banyo dolaplarının yapılması. Banyo tavanlarının 30×30 metal clip-in banyo asma tavanlarının yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması. Pencerelere alimünyum menfezlerin takılması. Banyo kapı arkasına 50×100 cm petek havlupanın yapılması. Banyolara VİTRA marka iç rezervuar ve taş olmak üzere gömme rezervuarlı klozetin takılması çalıştırılması. Kapı eşik mermerlerinin takılması.

MERDİVEN

Üst kat çıkış merdiven betonarme kargas imalat olup granit kaplama yapılacaktır. Korkulukları ise perforje olarak imalatı ve montajı yapılacaktır. Merdiven basamakları sensörlü aydınlatma ledleri ile döşenecektir.

SU TESİSAT (MEKANİK)

Onaylı (mekanik) tesisat projesine bire bir uygun olacaktır. Fırat marka sıhhi tesisat temiz su ve pis su tesisat malzemeleri kullanılacaktır.

Temel altı ana şehir şebeke veya foseptik kuyu bağlantılarının projesi esas alınarak uygun ölçülerde korege boru

Villanın kendisine ait güneş enerjisi sıcak su sistemi olacaktır. Gerekli altyapı hazırlanabileceği gibi komple sistem olarak yapılabilir.

Yerden ısıtma sistemi yapılarak, projede belirlenen yere elektrikli kombi tesisatı çekilecekir. Tüm bağlantılarının yapılarak çalışır halde iş verene teslim edilecektir.

Bina dışında bahçe içinde belirlenecek iki ayrı yere bahçe sulama ve diğer ihtiyaçlar için temiz su tesisatının çekilmesi.

ELEKTRİK TESİSAT

Onaylı elektrik projesine bire bir uygun olacaktır. Viko marka düğme, priz ve anahtarlar kullanılacak. Tüm kablolar HES veya ÖZNUR marka kullanılacak. Şehir şebeke ana bağlantı kabloları, bina içi düğme, anahtar ve priz kablo kalınlıkları ve cinsleri onaylı projesine uygun olarak döşenecektir. Tüm sigortalar elektrik projesine uygun olarak SİEMENS marka kullanılacak.

Tüm asma tavanlarda kullanılacak olan led, led motorları ve spot aydınlatmalar CATA marka olacak. Tüm asma tavanlara her 120 cm de bir spot aydınlatma montajlanacak.

Bahçe duvar tüm köşe merkezlerine ve araç giriş sağ ve sol kolon üstlerine aydınlatma karpuz lambaları sabitlenecek ve tesisatları çekilecek.

Bina dışı 3 adet, bina içi 2 adet olmak üzere 4 kameralı, akıllı cep telefon izlemeli, dami kayıt veya hareket duyarlı kayıt sistemli PRONET marka güvenlik kameralarının döşenmesi.

7.3.YÜKLENİCİ TARAFINDAN YAPILACAK DİĞER İŞLERİN LİSTESİ:

Yüzme havuzu arıtma sistemleri,

Otomatik kumandalı ana giriş kapısı ve çevre duvarları


Teknik şartnamemizde bulunan maddelerin %90’ını tamamladık. Kalan işlerimiz sonrası iskân alınması için gereken mercilere başvurarak elektrik ve su aboneliklerimizi de tamamlayacağız.

Daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime geçiniz.

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)