Şömine hakkında genel bilgiler

Şömine hakkında genel bilgiler – Güzel ve şık şömineler

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan şöminelerimiz aslına bakarsanız günümüzde sık kullanılmayan sobaların yerini almıştır. Kazanlı ve kazansız olarak imalatı yapılan şömineler her türlü dekorasyon malzemesi ile kaplama yapılarak muhteşem dekorasyonların  vazgeçilmezi olabiliyorlar.

Şömine hakkında genel bilgiler  – Şömineler ev dekorasyonunda şıklığın, zenginliğin ve modernliğin simgesidir. Günümüzde sıklıkla rastlamaya başladığımız şömineler kazanlı ve kazansız olarak ikiye ayrılmaktadır. Şömine hakkında bilgiler vermeye çalıştığımız bu sayfamızda bir kaç şık ve modern şömine resmiyle de sizlere farklı alternatifler sunmaya çalışacağız.

Şömine 1
Şömine 1

Şömine hakkında bilgiler

Küçükken çoğumuz sobalı evlerde yaşamışızdır. Diz boyu karlar yağdığı zaman, buz gibi havada üşümemize aldırmadan oyunlar oynardık. Oyunlarımız bitince de ısınmak için koşarak sobanın yanına giderdik. İçinde yanan odunların sesleri, üzerinde kaynayan suyun damlacıklarının sobaya düştüğünde çıkardığı o ses ve geceleri sobada yanan ateşin ışığının tavana vurması ne kadar da güzeldi..

Sobanın özlemini gidermek ve onun verdiği hissi yaşayabilmek için pek çoğumuz şömineler kullanırız. Şömineler, ev dekorasyonunda kullanılan faktörlerden birisidir. Gerçekten büyük bir salonda veya küçük şirin bir oturma odasında, dekora uygun olarak kullanıldığında hem çok şık hem de gösterişli dururlar. Şömine hakkında detaylı bilgiler edinmek için mutlaka bir şömine ustasından yardım almalısınız. Bir dekorasyoncu ile istişare ederek de yapılacağı mekana göre nasıl dekore edileceği konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz.

Şömine dekorasyonuyla;

  • Soğuk kış günlerinde kendiniz için şömine karşısında; sıcak bir kahve yapıp ayaklarınızı uzatarak tv izleyeceğiniz veya kitap okuyabileceğiniz mekanlar oluşturabilirsiniz.
  • Etrafı ağaçlarla çevrili manzaralı, temiz havalı ahşap bir köy evinde; hem şıklık hem rahatlık açısından şöminelere yer verdiğinizde, dekor konusunda bir adım daha ileride olduğunuzu düşünebilirsiniz.

 

Şömine 4
Şömine 4

Güzel ve şık şömineler

Salonun duvarları ve zemini ahşap, beyaz tonlarında mobilyalar, açık kahve tonlarında bir halı ve şöminemiz ne kadar da birbirine uyumlu olurdu değil mi?

Şömineler kullanılmasa bile başlı başına evlerde şıklığı ve zarafeti ön plana çıkarırlar. Ne tarz olursa olsun, şıklığı ön planda tuttuğuna göre evlerimizde kullanmakta fayda vardır.

Şömine 3
Şömine 3

Evimizin dekorunu doğru bir şekilde yaptığımızda mobilyaları, halıları ve perdeleri birbirine uyum içerisinde seçtikten sonra sıra evlerimizi süsleyecek olan aksesuarlara gelir. Aksesuar seçimleriniz arasında şömine, ayna, tablolar ve çeşitli çerçeveler de resimler kullanarak da evlerinizi renklendirebilirsiniz.

Tabi dekorlarımıza uygun şekilde tercihler yaparsak hem bizim için hem de mekan için daha yararlı olacaktır.
Evlerimizin şıklığı bizim elimizde unutmayalım. Ne kadar uyum ve sadelik, o kadar şıklık demektir.

Şömine 2
Şömine 2
Şömine 1
Şömine 1

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;


şömine hakkında genel bilgiler, güzel şömineler, şömine seçimi, şömine dekorları, şömine seçerken bilinmesi gerekenler, şömine fiyatları, şömine hakkında bilgi, şömine kullanımı hakkında pratik bilgiler, şömine bilgileri, modern şömineler, şömine kullanımı, şömine ne demektir