Şömine 3

Şömine hakkında genel bilgiler

Şömine hakkında genel bilgiler – Güzel ve şık şömineler

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan şöminelerimiz aslına bakarsanız günümüzde sık kullanılmayan sobaların yerini almıştır. Kazanlı ve kazansız olarak imalatı yapılan şömineler her türlü dekorasyon malzemesi ile kaplama yapılarak muhteşem dekorasyonların bir vazgeçilmezi olabiliyorlar.

Şömine hakkında genel bilgiler  – Bir ev dekorasyonunda şıklığın, zenginliğin ve modernliğin simgesidir şöminelerimiz. Günümüzde sıklıkla rastlamaya başladığımız şömineler kazanlı ve kazansız şömineler olarak ikiye ayrılmaktadır. Şömine hakkında bilgiler vermeye çalıştığımız bu sayfamızda bir kaç şık ve modern şömine resmi ile de sizlere farklı alternatifler sunmaya çalışacağız.

Şömine 1

Şömine 1

Şömine hakkında bilgiler

Çoğumuz yaşamışızdır sobalı evlerde. Diz boyu karlar yağdığı zaman, buz gibi havada üşümemize aldırmadan oyunlar oynamışızdır çoğumuz. Oyunlarımız bitince de koşarak sobanın yanına giderdik.
İçinde yanan odunların sesleri, üzerinde kaynayan suyun damlacıklarının sobaya düştüğünde çıkardığı o ses ve geceleri sobada yanan ateşin ışığının tavana vurması ne kadar da güzeldi.

Bir çoğumuz bu yıllarda soba kullanmasak ta şömineler kullanırız. Bir nevi aynı hissi yaşatır insana, üşüdüğünüzde vücudunuzdan önce içinizi ısıtır. Şömineleri ele alacak olursak ev dekorlarında kullanılan faktörlerden birisidir. Gerçekten hem şık hem de gösterişli durur. Büyük bir salonda, ya da küçük ve şirin bir oturma odasında, dekora uygun olarak kullanıldığı zaman daha şık durur şömineler. Şömine Hakkında Bilgiler edinmek için mutlaka bir şömine ustasından yardım almalısınız. Bir dekorasyoncu ile istişare ederek de yapılacağı mekana göre nasıl dekore edileceği konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz.

Kimi zaman soğuk kış günlerinde çayınızı, kahvenizi alıp karşısına oturup, ayaklarınızı uzatıp kahvenizi yudumladığınızda gerçekten huzur buymuş diyebileceğiniz, karşısında TV izleyip, kitaplar okuyabileceğiniz mekanlar oluşturabilirsiniz kendinize.

Hem rahatlık açısından, hem şıklık açısından evlerimiz de şöminelere de yer verdiğimiz zaman gerçekten evinizin dekor konusunda bir adım daha ileri de olduğunu düşüneceksiniz.

Bir köy evinizin olduğunuzu düşünün. Şömine hakkında bilgiler edinmek için doğru adrestesiniz. Etrafı ağaçlarla çevrili ahşap bir ev. Sonbaharı orada geçirdiğinizi düşünelim. Hem manzaralı, hem temiz havalı, hemde şık bir ev.

Şömine 4

Şömine 4

Güzel ve şık şömineler

Salonun duvarları ve zemini ahşap, beyaz tonlarında mobilyalar, açık kahve tonlarında bir halı ve şöminemiz ne kadar da birbirine uyumlu olurdu değil mi?

Şömineler kullanılmasa bile başlı başına evlerde şıklığı ve zarafeti ön plana çıkarırlar. Ne tarz olursa olsun, şıklığı ön planda tuttuğuna göre evlerimizde kullanmakta fayda vardır.

Şömine 3

Şömine 3

Evimizin dekorunu doğru bir şekilde yaptığımızda mobilyaları, halıları ve perdeleri birbirine uyum içerisinde seçtikten sonra sıra evlerimizi süsleyecek olan aksesuarlara gelir. Aksesuar seçimleriniz arasında şömine, ayna, tablolar ve çeşitli çerçeveler de resimler kullanarak da evlerinizi renklendirebilirsiniz.

Tabi dekorlarımıza uygun şekilde tercihler yaparsak hem bizim için hem de mekan için daha iyi olacaktır.
Evlerimizin şıklığı bizim elimizde unutmayalım. Ne kadar uyum ve sadelik, o kadar şıklık demektir.

Şömine 2

Şömine 2

Şömine 1

Şömine 1

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin

Şömineci

güzel şömineler, şömine hakkında bilinmesi gerekenler, şöminecilik ve şömine tüyoları, şömine seçimi, şömine dekorları, şömine hakkında bilinmesi gerekenler, şömine fiyatları