Rustik ve Kırsallığın Mucizevi Bütünlüğü

Rustik ve kırsal ev hayallerinizi sıfırdan dekore ediyoruz. Hayalleriniz bizimle şimdi daha kolay.

Rustik ve Kırsallığın Mucizevi Bütünlüğü – Yoğun ve stresli şehir hayatından zaman zaman kaçmak icin almış olduğunuz arsanızın üzerine yaptıracağınız evinizin temelden çatıya her türlü dekoru,tasarımı icin profesyonel ekibimiz ile irtibata gecebilirsiniz.

Rustikliğin vermiş olduğu atmosfer ile rüya gibi bir dekorasyona sahip olmak artık çok kolay ve zahmetsiz. Kırsallığın vermiş olduğu huzur ruhsal açıdan sizi rahatlatacağı için doğallıktan ödün vermemek gerekiyor. Yaptıracağınız evlerin büyüklüğü yada küçüklüğünden ziyade konum ve dekoru önemlilik arz etmektedir. Biribirinden farklı hazırlamış olduğumuz çalışmalarımızı takip ederek aklınızdaki her türlü soruya cevap bulabileceğinizi umuyoruz.

Doğal taşlar ile yapılan bir dağ evi mevsim şartlarınıda göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Tamamen natürellik göz önünde bulundurularak muntazam şekilde dizayn edilen ev göze ve ruha hitap etmelidir.Birbirinden farklı kırsal evlerimizi sizler için aşağıda sıraladık. Bizleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

Ahşabın Taş ile Ahengi
Kırsal alanlarda sıklıkla göze çarpan ahşap ve taşlar ta eski çağlardan günümüze kadar devamlılığını sürdürmektedir. Ülkemizde bölgeler arası farklılık gösteren kırsal evler tamamen mevsim şartları göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Mevsim şartları göz önünde bulundurularak yapılan evler yağış ve karasallık ile parallelik göstermektedir. Ahşap ile taşın bir arada sıklıkla kullanıldığı bölge daha çok iç anadolu bölgesi olarak tercih edilsede bu kişinin tamamen zevkine bağlıdır. Bir taş ev nasıl olmalıdır diye hayal ediyorsanız sizler için yapmış olduğumuz tasarımları tek tek inceleyerek ve hayal ederek yola çıkabilirsiniz. Evinizin her köşesi için yaptırabileceğiniz dekorasyonları sizler için tasarladık.

Salonun Natürelliği
Dağ evinizin salonunun bir bölümüne taşlardan şömine yaptırabilirsiniz. Bu bölümün konumu evin metre karesine göre özel tasarlanmalıdır. Koltuklar ise rahat ve renk yönünden sıcak ve sade olmalıdır. Toprak rengi krem rengi ve açık kahve rengi mobilyalar kırsal evlerin vazgeçilmez renkleri olmalıdır. Masa ve sandalyeleride göz önünde bulunduracağımızdan renkleri ortam ile uyum içinde olmalıdır. Duvarlar ister taş işlemeden isterseniz ahşaptan da olabilir bunlar tamamen tercih meselesi. Her ikiside birbiri ile uyumlu olacağı için yapılabilir. Halılar yerine genelde yolluk ve kilim tarzı tercih edilmelidir. Köy evi havası katacağı için ortamın daha otantik görünmesine neden olacaktır. Kişiden kişiye değişebileceği için şömine yerine soba da tercih edilebilir. Köy evlerinde tercih edilen sobalarda yemekler pişirilebileceği gibi çayda demleyip sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz. Sobanın etrafına yerlere minderler koyarak da nostalji bir konsept yapabilisiniz. Bir köşeye küçük mini bir televizyon koyarak yanına gaz lambası koyarak evi süsleyebilirsiniz. Mumlar genelde şömine etrafında kullanılırken. Gaz lambaları sobalı evlerde daha otantik bir görünüm sunmaktadır.Perdeler açık kahve tonlarında krem tarzında seçilerek sunulmalıdır. Salonun tavanı için ahşap tavan en çok tercih edilenler arasındadır. Ortam öyle bir ahenk içinde olmalıdır ki doğayı ve huzuru her türlü içinde barındırabilsin.

Dağevi Yatak Odası Tasarımı
Yatak odası denilince rahatlayıp dinlenebileceğimiz yer akla gelmektedir. Dağ evlerinde otantiklik çok önemlidir. Duvarları ahşaptan bir kısmı taştan olabilir. Mobilyalar ahşap tarzda tercih edilerek nevresimlerin rengine kadar ince bir renk uyumu yakalanmalıdır. Bej rengi, toprak ve kiremit renkleri tercih edilerek kombin yapılmalıdır. Yere serilen kilim yada paspasın tonları ile nevresim ve duvar renkleri ahenk içinde tercih edilmelidir. Yatak odasında yatak başlığının olduğu yere ahşaptan yada taştan bir fon yada raflar yapılabilir. Başlık kısmına abajur yada gaz lambası yerleştirerek romantik bir alan elde edebilirsiniz.

Mutfakta Ahşabın Eşsizliği
Mutfakta; duvardan çatıya dolaplara kadar her yerde ahşap cümbüşü olmalıdır. Köy evlerinde en çok rastlanan görüntü kesinlikle böyledir. Duvar rafları yapılarak tabaklarınız, mutfak eşyalarınızı yerleştirerek hoş görüntüler elde edebilirsiniz. Duvarın bir köşesinde de bir gaz lambası olmalıdır. Mini yemek masası eşiliğinde dekore edeceğiniz alan sade ve zarif tasarlanmalıdır.

Banyolarda taşın Önemi
Kırsal evlerinizin vazgeçilmez yerleri lavobo ve banyolarda daha çok taşlar dikkat çekmektedir. Türk hamamı havası görüntüsü ile dekore edilen alanlar ince taş işçiliği ile yapılmalıdır. Ahşap eskilerde tercih edilsede bu kullanım açısından ortamı çabuk deforme edeceğinden tercih edilmiyor. Çünkü banyolar buhar ve sıcaklık açısından nemli olduğu için ahşabı çabuk deforme eder. Bizde sizler için taş ve fayans ile nasıl dekore edeceğinizi sizlere sunuyoruz. Aşağıda paylaşacağımız resimlerden esinlenerekte banyolarınızı tadilat yada dekore ettirebilirsiniz.

rustik ev, rustik ve kırsal ev, dağ evi, kırsal Ev hakkında herşey, tadilat dekorasyon,