Otellerde Misafirlerinizi Memnun Etmenin Küçük Detayları

Lüks otel odalarında konfor, şık ve modern tasarım önerileri

Otellerde Misafirlerinizi Memnun Etmenin Küçük Detayları Otel misafirleri, son yıllarda oldukça bilinçlenmiştir. Bir otelde konaklamayı tercih ettiklerinde ister şehir oteli, isterse deniz kenarı olsun kendilerini evlerindeymiş gibi huzurlu ve mutlu hissetmek isterler  ve bunu sağlayabilmek için de öncelikle otelin, bir ev konforu olması aynı zamanda da lüks olması tercih sebebidir.

Titizlikle dekore edilmiş bir otelde oturma, yemek, yatak gruplarını kullanmak otelinize  konfor ve estetik katarken, fonksiyonellik özelliği ile de misafir ihtiyaçlarının karşılanması için ideal olacaktır. Fakat dekorasyon ve tadilat için seçilen parçaların, ortak ihtiyaca cevap vermesi ve rahatlık sağlamasına çok önemli bir unsurdur.

Otel dekorasyonunda seçilen malzeme ve materyallerin oteldeki misafirlerinizi etkilemeyecek olmalıdır. Lüks otellerde kullanılan malzemenin gösterişli ve sürekli konaklama yapıldığı için dayanıklı kalıcı malzemelerle dizayn edilmesi çok önem taşır.

Lüksün sınırı yoktur fakat kesinlikle yöntem ve bir tarzı vardır. Lüks otelin, yalnızca lüks olmakla kalmayıp şık, elit ve tarz sahibi olması, konforlu, temiz ve bakımlı olması sizi tercih sebebi yapar. Fakat bu dekorasyon ve tadilatı bilinçli ve iddialı yapılmanız gerekir.

Önemli olan sadece moda diye yapılmamasıdır. Eğer tercih edilebilen lüks otel kategorisinde bu büyük pazarda yerinizi almak istiyorsanız kesinlikle profesyonel dekorasyonda uzman desteği almanız şarttır.Lüks otel odalarında konfor, şık ve modern tasarım önerilerimizi dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Kısa zaman dilimlerinde yoğun bir misafir ağırlayan lüks otel odalarının dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler hijyendir. Hijyen otelinizde konaklattığınız misafirlerinizin üzerinde durduğu çok büyük bir konudur. Görkemli ve uygun fiyatlı olmasından öte misafirlerinizin sizleri tavsiye etmesinde anahtar kelime hijyenik olmanızdır.

Kırık dökük mobilyalar, çatısı akan odalar, sıcak suyu gelmeyen, klozeti çalışmayan tuvaletler otelinizin vasat olarak değerlendirilmesini sağlayacak ve sizlere eksi puan getirecektir. Dekorasyonda hijyene uygun olan dayanıklı sürekli insan sirkülasyonunu karşılayacak ürünler kesinlikle kullanılmalıdır.

Hijyen çok önemli bir etkendir fakat yanı sıra da konaklayan misafirlerinin aradığı bir diğer kriter ise konfordur.  Lük bir otel için Konfor denince ilk akla gelen ise rahat bir yatak, kolaylık sağlayacak eşyalar, ortak ihtiyaçlara cevap verecek küçük ama önemli detaylardır. Lüks bir otelin olmazsa olmazlarında başında gelenler ise televizyon, klima ve internettir. Bunlar küçük detaylar olarak bilinse de misafirlerinizin konforu açısından çok ciddi etkendir.

Lüks otel dekorasyonda kullanılan bir diğer küçük detay ise renkler. Renklerin artık  insan üzerinde çok önemli bir etkisi olduğu bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.

Duvarlarınızın renklerini tadilat ve dekorasyon yaptırırken çok özenle seçmeli hangi rengin hangi ruh halini etkilediği ve neyi çağrıştırdığını çok iyi tespit etmek gerekir. Bu nedenle böyle yoğun insan trafiğinin olduğu işletmelerde kendi beğendiğiniz renkleri tercih etmek yerine uzman desteği almanız şarttır.

lüks otel odaları dekorasyonu, otel tadilatı, otel odası dekore etmek, otel tasarımı,