Ofislerin Vazgeçilmez Dekorasyonları

Ofislerin tadilat ve dekorasyonu hakkında bilmeniz gereken detaylar

Ofislerin Vazgeçilmez Dekorasyonları – İş dünyasında son derece önemli olan ofislerin dekor ve tadilatı hakkında fikirleri sizler için bir araya getirdik. Bu yazımızda çalışma hayatının zorlu koşullarında rahat edip verimli çalışabileceğimiz ofislerimizin dekorasyonu nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir teker teker deyineceğiz.

Konforlu, Sade Ofis Alanları
Zamanımızın bir çoğunu çalışma ortamında harcadığımız için ister istemez bulunduğumuz ofisimizin konforuda istekler arasında. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre; sade ve tek düzen içinde olan ofis alanlarında yeterli verimliliğin ve gelişimin olmaması ofis dekorasyonuna ilginin bir hayli artmasını sağlıyor. Hal böyle olunca da bir birinden farklı dekor ve konseptler ortaya çıkıyor. Konforun olduğu ofisler, çalışanları rahat ve mutlu bir şekilde çalışmaya sevkediyor. Bu nedenle ofislerin dekorasyonuna başlamadan önce keşfi yapılıp ona göre karar verilmelidir. Sade ofislerde duvarların rengi beyaz olmalıdır. duvar kağıdıda tercihler arasında olup mobilyalar ahşaptan ve açık renkte olmalıdır. Açık rengin verdiği ferhalık her zaman ortamda verirmliliği sağladığı için tercihler arasında olmalıdır. Koyu renkler daha çok büyük ofisler için tercih edilmektedir.

Ofiste Süs Bitkilerin Sergilenmesi
Ofislerde süs bütkilerine bir bölüm ayrılmalıdır. Ortama tamamen doğallık katan bu bitkiler tercihe göre yapma ya da canlı olabilir. Cam kenarlarına yakın yerlerde girişte göze çarpan yerlerde sergilenmesi ortamın huzurlu ve doğal olduğunun izlenimini verecektir.

Ofislerde Gri ve Sarının Müşhiş Uyumu
Son yılların trendlerinden olan gri tonları ve sarı tonları bir çok ofiste göze çarpmaktadır. Artık bu renkler ofis renginden çıkıp otel odalarında oturma odalarında da tercih edilmektedir. Gri ve sarı tonların konseptinde duvarın bir bölümünün gri ve siyah boyanmasıyla mobilyaların sarı seçilmesiyle olduğu gibi karşık renk cümbüşüde olabiliyor. Burada önemli olan ortamın yeterince gün ışığından yararlanabiliyor olmasıdır. Ya da bir diğer örnekle ofisin aydınlatmasının yeteri kadar sağlanıyor olmasıdır. Aksi taktirde karanlık olan ofis yerleri insan psikolojisinde sıcaklık ve gevşemeye neden olduğu için motivazyon düşüklüğü yaşanmasına neden olur. Koyu renklerin insan üzerinde durgunluk yaratacağı bilindiği için çok abartıya kaçılmaması gerekir. Aşağıda örnekle belirttiğimiz renk tonları ile yola çıkarak ofisinizin renk uyumunu, dekorasyonunu bu şekilde yaptırtabilirsiniz. Tavanların yapımı, duvarların yapımı ve mobilya seçimi uyum içinde olmalıdır. Bunun içinde profesyonel ekibimizin tavsiyeleri ile ofis ortamınızı sil baştan yaptırtabilirsiniz.

Siyah ve Gri Rengin Ofislerde Tercih Edilmesi
Büyük iş adamlarının tercihi olan aseletin ve gücün simgesi olan siyah tonları son yılların vazgeçilmez trendleri olmuştur.Siyah deri koltuklar, deri sandalyeler eşiliğinde gri duvarlar ile ofisin konumu bir hayli ciddiliğini koruyor. Duvaralara yapılan çeşitli mobilya raflar ile ortam farklı bir havaya bürünebiliyor. Önemli olan mobilyanın nerede nasıl sergilendiği, hangi renk tonunun nereye nasıl yakıştığıdır. Toplantı odalarınında rengi olan siyah, gri renkler günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.Sizler için yaptığımız sunumları inceleyerekte fikir sahibi olabilir ya da bizlerden keşif sonrası tavsiyeler alabilirsiniz.Ücretsiz keşiflerimiz ile sizlere sunacağımız fikirleri değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ofislerde Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır
Ofisin mobilya seçiminde işin faaliyeti çok önemlidir. Birbirinden farklı meslek dallarında çalışma koşulları değişiklik gösterdiği için ofislerinde dekorasyonu değişiklik gösterebilir. Rahat ortamda düşünmeyi gerektiren sürekli masa başında proje işlerinin ağırlıklı olduğu ofisin konforu önemli olacağından mobilyalar rahat ve esnek olabilir. Daha çok spor tarzda ofis tercih edilerek ofiste sıkılmadan verimli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken daha canlı renk ambiyansı içinde ferah ve açık tonların tercih edildiği süs pitkilerine daha çok yer verilebilir. Lambaların seçimi spor olmalıdır. Raflarda çalışma kitaplarının yerleştirilmesi için rafların dekoru çok önemlidir. Duvara monteli raflar gömme raflar tercih edilerek ortamın genişliği sağlanarak daha geniş ve ferah ortamlar elde edilebilir.

Klasik Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır
Tek bir kişinin çalıştığı, genel müdürün sahip olduğu ofislerin dekorasyonunda renk seçimi iki veya üç rengi geçmemelidir. Sadelik ve otoriterliğin hakim olduğunu ortamın rengi ve konumu ile anlatabiliriz. Makam odasıda denilebilen bu ofislerde beyaz, gri ve siyah tercih edilmektedir. Çok kalabalık görünmeyen masa üstü sadeliği ile göze çarparken arka fon diğer duvarlara göre bir tık koyu tercih edilmelidir. İster buraya duvar kağıdı tercih edin ister boya bu kişinin zevk ve tercihine bağlıdır. Her iki türde de kullanım çok konforlu olacaktır. Ortamın ışıklandırması ya da aydınlığı çok önemli olacağından camlar oldukça geniş yaptırılmalı ışık sistemi için iyi tasarım tercih edilmelidir. Spot lambalar , ve farklı avizeler ile aydınlatmayı ortamın renk ve konumuna göre dekore ettirebilirsiniz.

Televizyon Ünitesinin Konumu Nasıl Olmalıdır
Makam odaların vazgeçilmez köşesi olan televizyon üniteleri makamın tam karşısında yapılmaktadır. Niş işçiliğinden yararlanılabileceği gibi mobilya üniteden de faydalanılabilir. Küçük ortamlarda niş duvar ünitesi yapılması çok iyi olacaktır. Ortamda yer kaplamaz ve aynı zamanda biblo gibi süs eşyaları ile süslenebilir. Mobilyalar gibi tozu göstermez ve daha hoş bir görüntü vereceği gibi tamamen duvara monteli bir çalışmadır.

ofis dekorasyonu, ofis nasıl dekore edilir, siyah, gri ofisler, konforlu ofis nasıl dekore edilir, makam odası nasıl dekore edilir, toplantı odası dekorasyonu, ofis dekorasyonunda mobilya seçimi,