Mutfak Dekorasyonu Hakında İpuçları

Mutfaklarınızı dekore ettirirken dikkat etmeniz gereken birbirinden farklı öneriler

Mutfak Dekorasyonu Hakında İpuçları – Evlerimizin değerli mekanlarından biri olan mutfaklarımızın dekorasyonu hakkında sizlere bir birinden farklı müthiş tavsiyelerimiz olacak. Büyük, küçük demeden dekore edeceğimiz mutfakların sıfırdan yapılışı nasıl olur buyrun birlikte bakalım.

Küçük mutfakların dekorasyonu nasıl olmalıdır.
Küçük mutfakların dekorasyonu yada dizaynı herzaman çok zahmetli olmaktadır. Bu konuda uzman ekiplerimizinde yardımı ile küçük mekanlarınızı olduğundan hem kullanışlı hemde geniş yaptırtabilirsiniz. Sizler için sunacağımız fikir ve resimleri detaylandırarak nasıl rüya gibi bir mutfağa sahip olunur göreceksiniz.
Metre karesi ne olursa olsun mutfağın dekorasyonunda ilk işlem tadilattır. Küçük mutfaklarda en önemli unsur gün ışığından yararlanılmasıdır. Gün ışığından yararlanmak için pencerelerin genişletilmesi için duvarların kırılıp balkona açılan yerlerini geniş camlarla kaplattırabilirsiniz. Balkonlarını cam balkon ile kapattırıp küçük mutfağınızı balkona açtırtabilirsiniz. Mutfağın fayans ve dolaplarını açık renkte tercih etmelisiniz. Açık renk ortamı olduğundan daha ferah ve geniş gösterecektir. Mutfak duvarlarınıza niş işçiliği yaptırarak mutfak gereçlerinizi yerleştirecek yer elde edebilirsiniz. Niş işçiliği ile aynı zamanda aydınlatmadan yararlanadabilirsiniz. Artık günümüz mutfaklarında sık karşılaştığımız asma tavanda ortamın ambiyansını çok farklı göstermektedir. Çeşitli asma tavanlar ile ortamın renk ve konumunu rüya gibi bir mekana çevirebilirsiniz.

Hayallerinizin mutfağını tadilat ettiriken kırdırıp yeniden yaptıracağınız mutfak faynslarının seçimi açık renk olmalıdır. Ocağınızın rengini bu konuda ister beyaz ister siyah renkte tecih edebilirsiniz. Mutfağınızın bir köşesine masa ve sandalyeleri yerleştirebileceğiniz güzel bir alan ayırmanız ortamı daha şirin gösterecektir.Mutfaklarda dezavantajlı olan yerleri avantaja çevirterek ortamı kullanışlı hale getirebilirsiniz. 

Mutfaklarda tezgahların alanı ne kadar büyük olursa kullanım alanı daha rahat olacağından, mutfağın konumuna göre tezgah yaptırtmak çok iyi bir fikirdir. Tezgahların altkısımlarındaki dolapların iç kısımlarına dolap içi düzenleyiciler ile mutfak gereçlerinize daha rahat ulaşmanız mümkün olacaktır. E – ticaret sayfamızı ziyaret ederek birbirinden farklı dolap içi düzenleyicileri satın alarak mutfaklarınızda daha kullanışlı ve geniş alanlara sahip olabilirsiniz.

Küçük mutfakların ayınlatılması ortamın olduğundan büyük göstereceğinden birbirinden farklı ışıklandırma sistemleri kullanabilirsiniz. Asma tavanın yanı sıra spot lambalardan yada lambederlerden yararlanabilirsiniz.
Mutfakların tezgahlarında kullanacağınız araç, gereçlerin konumundada hassas davanılması gerekiyor. Fayansa montalayacağınız baharatlık rafları, havluluk, folyolukları ortamın konumuna göre yerlşetiriseniz daha kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz. Tezgah üstü çok sık kullanılan gereçlerin yerleştirilmesi ve sunumu için fikirleri e- ticaret sayfamızdan tedarik edebilirsiniz.

Mutfak masanızın üzerinde sergileyeceğiniz yapma çiçeklerle ortamı daha ferah gösterebilirsiniz. Bitkilerin mutfağın havasında her zaman bir ferahlık hissiyatı verdiği bilinmektedir. Farklı masa üstü örtüsü yada sunumları ile ortamı şirin görterebilirsiniz.

mutfak tadilat ve dekorasyonu, küçük mutfakların tadilatı, küçük mutfakları genişletmek, mutfaklar nasıl dekore edilir, mutfak dekorasyonunda önemli ipuçları,