mermer-ve-ahşap-kaplamalar-nasıl-birleştirilir1

Mermer ve Ahşap Kaplamalar Nasıl Birleştirilir

Mermer ve ahşap kaplamalar nasıl birleştirilir konusunu burada inceleyin! Bu makalemizde Mutfakta mermer efektli fayanslardan tutun, Mermer kaplama zeminler hakkında bilgilere kadar her şey var. Mermer ve ahşap kaplamalar hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Mermer ve Ahşap Kaplamalar Nasıl Birleştirilir – Doğal ahşabın sıcaklığıyla birleşen, mermerin zamansız güzelliği ve zarafeti, büyük popülerlik kazanan bir tasarım trendi. Son yılların kombinasyonu, evin odalarına modern ve sofistike bir vizyon kazandırıyor. Bugün, mekanlarınızın tasarımını zarif ve benzersiz kılmak için mermer ve ahşabı nasıl birleştireceğinizi göstereceğiz. Bir kaplama, ya da iki tip doku arasındaki kompozisyonlar olsun, bunların birleşimi odalara karakter ve özellik kazandırabilir.

mermer-ve-ahşap-kaplamalar-nasıl-birleştirilir2

Mermer Kaplama Zeminler

Mermer, inşaat ve iç tasarım alanında en çok tercih edilen malzemeler arasında yer almakta. Ortamı güzelleştirmek için kullanılan en gözde malzemelerin başında gelmekte. Zamansız bir çekiciliğe ve görkemli bir görünüme sahiptir. Genellikle duvarlar ve zeminler için kullanılır. Özellikle, lüks ve zarif olmanın yanı sıra, mermer zeminler yıllar boyunca sağlam ve dayanıklıdır.

İç mermer kaplamalar her türlü ortamı sağlamak için kullanılmaktadır. Klasik trend, banyolarda ve duşlarda kullanılmalarıdır. Mermer kaplama veya döşeme ile ilgileniyorsanız ve çok fazla harcamak istemiyorsanız size bir önerimiz var! Mermer efektli pvc kaplamalar, nakliye ve montajı basitleştiren ve aynı görsel etkiye sahip çok daha hafif bir malzemedir.

Ahşap Kaplama Zeminler

Ahşap, kesinlikle bir evi sıcak tutabilme fikrini en çok veren malzemedir. Her tarza uyum sağlamak için bin bir renk tonu ve bitişi bulunmakta. Örneğin, hafif ahşap paneller, daha küçük alanlar için mükemmel bir çözümdür. Bununla birlikte, kendi içinde aşınmaya tabi bir malzemedir. Bu nedenle ahşap görünümlü porselen taş veya suni ahşap pvc zeminlerin kullanılmasını öneririz. Bu malzemenin kurulumu kolaydır, herhangi bir bakım gerektirmez ve gerçek ahşap plakaları aslına uygun olarak yeniden üretir.

mermer-ve-ahşap-kaplamalar-nasıl-birleştirilir3

Mermer ve Ahşap Banyo Kaplama

Bu iki malzeme birbirini mükemmel şekilde tamamlar. Tondan tona uyacak şekilde seçilebilirler ya da zıt renkler kullanmayı deneyebilirsiniz. Her durumda, mermer, en açıktan en koyuya kadar tüm ahşabın tonlarıyla harika görünecek. Bir tavsiye? Odanın kendine has özelliklerinden dolayı doğal malzemelerin kullanılması önerilmez. Yüksek nem nedeniyle, doğal ahşap özelliklerini hızla kaybeder. Bu durumda en iyi seçim ahşap efektli porselen taş kullanmaktır.

Mutfakta Mermer Efektli Fayanslar

Mermer ve ahşabın kombinasyonu, iç mekana modern bir görünüm kazandırıyor. Örneğin, mermer fayanslı ve ahşap tabanlı bir tezgah, mutfağa bir parlaklık katacaktır. Bu kombinasyon onu daha sıcak ve daha davetkar hale getirecektir. Aslında ahşabın sıcak tonları, mermerin zarafetiyle mükemmel bir uyum sağlayacak. Mutfak için daha pratik bir malzeme olan ve çok çeşitli renk tonlarına sahip mermer efektli porselen kullanmak daha iyidir.

Küçük mutfaklar için, hafif porselen taş eşyalar iyi görünmekte. Odayı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır. Geniş odalar için ahşaba mükemmel uyum sağlayacak koyu renkler denenmekte ve seçilmekte. Klasik uyum için, derin ahşap mobilyalarla eşleştirilen mermer zeminler ve tezgahlar öneriliyor. Daha modern tarz için, mermer şelale adasıyla birlikte ahşap döşeme doğru seçim olabilmekte.

mermer-ve-ahşap-kaplamalar-nasıl-birleştirilir4

Oturma Odasında Mermer ve Ahşap

Salondaki mermer zemin odaya klas ve prestij kazandırmaktadır. Oturma odası genişse, siyah veya koyu mermer kullanılmakta. Doğal ışığın ve aynaların büyüleyici ışık oyunları ürettiği, klasik ya da modern minimalist tarzda bir ev için idealdir. Koyu mermer ve açık renk ahşap, sandalyeler, masalar ya da kanepelerle uyumludur.

Bej tonlarında beyaz ya da açık mermer zeminle, koyu ahşap ya da klasik mobilyalar tercih edilmesi önerilmekte. Sofistike ama davetkar bir ortam yaratan oturma odasında, mermer ve ahşabı bir araya getirmenin bir başka çözümü de karma zemindir. Modern tarz için zemin, karışık mermer ve açık renkli parkeyle döşenmekte. Gri meşe döşeme ve çıtaların değişimi, oturma odasına benzersiz ve hafif bir tarz kazandırıyor.

Mermer Karolar

Mermer karolar ve parke plakalar, sayısız yıldır döşeme için tercih edilen malzeme olarak kabul edilmiştir. Bununla birlikte, birleştirildiklerinde sizi nefessiz bırakacaklar. Bunları eşleştirmenin yolu, merkezleri mermer fayanslarla doldurulmuş elmas şeklindeki ahşap plakalar gibi desenler kullanmaktır. Bu iki unsuru bir araya getirmenin bir başka yolu da mermer döşeli alanınızın ortasında bir parke zemin “halı” oluşturmaktır. Yemek odalarında, koridorlarda ve hatta oturma odalarında iyi görünmektedir.

mermer-ve-ahşap-kaplamalar-nasıl-birleştirilir5

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: mermer zeminler,ahşap zeminler,mermer ve ahşap kullanımı,mutfaklarda mermer ve ahşap birleşimi,dekorasyonda mermer kullanımı,dekorasyonda mermer ve ahşap kullanımı,mutfaklarda ahşap kullanımı,mobilyada mermer kullanımı,banyolarda mermer kullanımı,mermer kullanım alanları,ahşap kullanım alanları,mermer tezgah temizliği,

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.