İzocam Taşyünü Mantolama Güncel Fiyatları

İzocam taşyünü nedir. İzocam taşyünü mantolama nasıl uygulanır. İzocam taşyünü mantolama 2019 m2 birim fiyatları.

İzocam Taşyünü Mantolama Güncel Fiyatları – Taş yünü bazalt taşının eritilerek elyaf haline getirilmesine denir. Mantolama ise iç ve dış cephelerde ısı ve ses yalıtım maksadıyla uygulanan inşaat sistemleridir. Yapıların dış cephelerinde mantolama uygulamalarında kullanılmak amacıyla yüksek yoğunlukta üretilen taş yünü levhadır.

İzocam Taşyünü Mantolama Fiyat Listesi

UYGULAMA BİRİM FİYAT
5cm İzocam 150KG / m3 Taşyünü Mantolama m2 98 TL
5cm Capatect 150KG / m3 Taşyünü Mantolama m2 97 TL
8cm Ravaber 150KG / m3 Taşyünü Mantolama m2

113 TL

Kullanılacak Malzemeler Miktarı Birimi
İzocam Dış Cephe Boyası 0,30 Kg
İzocam Mantolama Levhası 1,03 Mt
İzocam Yapıştırıcı 3,98 Kg
İzocam Yalıtım Sıvası 4,75 Kg
İzocam Plastik Çivili Dübel 5,95 Adet
İzocam Dekoratif Sıva 2,30 Kg
İzocam Fileli Köşebent 0,25 Mt
İzocam Donatı Filesi 1,05 Mt

7/24 ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Yer keşfi yapılmadan, ölçümler yapılmadan, modeller ve markalar belirlenmeden verilecek tüm maliyetler yanıltıcı olabilir. Yanılmanızı istemiyoruz.

Taşyünü Kullanım Alanları

 • Isı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği için dış cephelerde sıvanın altında kullanılır.
 • Teras çatılar, dış cephe sistemleri, iç duvarlar, endüstriyel uygulama, inşaatlarda kullanılmaktadır.

İzocam taşyünü mantolama tercih edilen en iyi mantolama sistemlerinden bir tanesidir. Çok sık tercih edilmesinin nedeni; taş yününün yanmaz olması ve ısı yalıtım oranının yüksek olmasıdır. Taş yünü mantolama % 60 ve % 70 ısı yalıtım sağlayabilmektedir. Isı yalıtım sağlamak ile kalmaz büyük ölçüde ses yalıtımı sağlar. İzocam taşyünü mantolama ile yapılan mantolama, ince sıva sistemli uygulamalar içerisinde en üst kalite seviyesindedir.

İzocam Taşyünü Mantolama Malzemeleri

Tadilat ve dekorasyon adına merak edip araştırdığınız her türlü malzeme ve işçilik metre kare birim fiyat listeleri için aşağıdaki sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için hazırladığımız bu sayfalarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmetleri verebilmek adına biz çok çalışıyoruz.

Taşyünü Mantolama

İzocam Taşyünü Mantolama Artı ve Eksi Listesi

                         ARTILAR                          EKSİLER
 • Taşyünü dış cephe ses yalıtımı sağlar
 • Taşyünü dış cephe yanmaz alev almaz
 • Taşyünü dış cephe esnektir. Bina hareketlerine uyum sağlar böylece çatlama yapmaz
 • Taşyünü dış cephe ısı yalıtım katsayısı yüksektir.
 • Taşyünü dış cephe, Mantolama sonrası boyut değişim kat sayısı azdır.
 • Taşyünü uygulamanın eksileri olarak göze çarpan diğer sistemlere göre  biraz daha ağır olmasıdır.
 • Taşyünü uygulamalarda ısı yalıtım plakaların        esnek olmasından dolayı  sıva işçiliğinin biraz   daha zor olmasıdır.

İzocam Taşyünü Yüzey Tespiti ve Hazırlığı

 • Mantolama sistemine başlamadan önce yapı yüzeyleri kontrol edilir. Kaçıklıklar ve düzgünsüzlükler kaba sıva ile düzeltilir.    
 • İzocam taşyünü mantolamada yüzeyde bulunan zayıf ve kopmaya müsait bölümler ile toz, boya kalıntıları, kalıp yağları vb. uygulama yapılacak yüzeyden tel fırça vb. ile iyice temizlenmelidir.
 • Yüzeyin temiz, kuru, düzgün ve sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
 • Gerekli tamiratlar yapılıp kuvvetli emici olan ve tebeşirleşme özelliği gösteren yerler mekanik olarak temizlenmeli ve astar uygulanmalıdır.
 • Sistem yağmura karşı korunmalı, dış cephe ısı yalıtım  yapılacak yüzeylerin nemli olmamasına dikkat edilmeli ve mevcut yağmur suyu indirme boruları ve benzeri tesisat boruları sistemin üzerine monte edilmelidir.
 • İskele kullanımlarında, iskele kelepçelerinin uzunluğunun sistem kalınlığına uygun olması, iskele kelepçeleri için açılan deliklerden yağış olduğu taktirde su sızmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

İzocam taşyünü mantolama güncel fiyatlarına dair ne varsa her türlü bilgilere sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mantolamalar hakkında bilgi sahibi olmak sizlerin hem maddi hem manevi açıdan avantajınıza olacaktır. Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka takip edin.

Weber Mantolama Fiyatları

Mantolama Fiyatları

Capatect Mantolama Fiyatları

Mantolamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantolama Nasıl Yapılır

Boardex Uygulama Fiyatları

Tadilat Fiyatları

izocam taşyünü nedir,izocam taşyünü mantolama nasıl uygulanır,izocam taşyünü mantolama 2019 m2 birim fiyatları,mantolama çeşitleri,mantolama fiyatları,