İnşaat-işleri-için-taşeronla-sözleşme-örneği

İnşaat İşleri İçin Taşeron Sözleşme Örneği

Burada inşaat işlerini yaptırmak için taşeron ile işveren arasında imzalanması gereken sözleşme örnek metnini sizlerle paylaşıyoruz. Natamam bir villanın tüm iç ve dış tadilat dekorasyon işlerini kapsayan sözleşme örneğini inceleyerek sizde kendi maliyet hesaplamanızı yapabilirsiniz. Bizden de fiyat teklifi almak için iletişime geçiniz.

İnşaat İşleri İçin Taşeron Sözleşme Örneği – Kalem kalem tüm imalatları, uygulamaları kapsayan İnşaat İşleri İçin Taşeron Sözleşme Örneğimizde tüm detayları bulabilirsiniz. Hem resmiyet bakımından, hemde yapılacak tüm işlerin açıklamaları açısından her iki tarafıda rahatlatıcı şekilde tarafımızca hazırlanmıştır.

İnşaat İşleri İçin Taşeron Sözleşme Örneği

SÖZLEŞMENİN KONUSU:

Bu sözleşme, …..GÖNEN / BALIKESİR adresinde bulunan 2,5 kat (2 daire + teras kat daire) binanın (brüt; 150 m2); tüm iç ve dış olmak üzere tadilat ve dekorasyonuna ait sözleşme metnidir. Bir taraftan Dekordelisi Mimarlık İnş.Tas.Ltd.Şti bundan böyle YÜKLENİCİ olarak, diğer taraftan ……. İŞVEREN olarak anılacaklardır. Bu sözleşme; İŞVEREN ve YÜKLENİCİ arasında, sözleşme konusunu teşkil eden iş ile ilgili hususlar, yükümlülükler ve diğer her türlü münasebetleridüzenlemek için aşağıdaki şartlar dahilinde tanzim, kabul ve imza edilmiştir.

1.Yüklenici taahhüt – Yapılacak işler.
2.Teklif bedeli – Ödemeler.
3.Kullanılacak malzemeler ve markalar
4.İşin kontrolü.
5.Yetkili kişilerin tespiti.
6.Çıkacak ekstra işler.
7.Garanti kapsamı.
8.Yüklenicinin sorumluluğu ve kazalar.
9.Çalışacak işler ve işçi hakları.
10.İşe başlama ve teslim tarihi.
11.İşverenin sorumlulukları.
12.İşin kabulü.
13.Kanuni adresler ve tebligat.
14.Anlaşmazlıkların çözümü ve cezai şartlar.
15.Cayma cezai şartı
16.Son madde ve teklif tarihi.

MADDE 1: YÜKLENİCİ TAAHHÜT – YAPMASI GEREKEN İŞLER:

Yüklenici Taahhüt

Aşağıda belirtilen tüm  uygulama/imalatlar teklifi sunan yüklenici tarafından malzeme + işçilik anahtar teslim olarak yapılacaktır. Her türlü malzeme, ulaşım, konaklama, hamaliye, ameliye, iaşe, iş güvenlik, nakliye , iskele kurulum ve söküm, iş makineleri ve ekipmanlar vb giderler yükleniciye ait olup işverenden ekstra hiçbir bedel talep edilmeyecektir. Uygulama, imalatlar, montajlar yapımı sırasında doğabilecek her türlü kusur, arıza veya aksaklıklardan yüklenici sorumludur. Uygulama / imalatları tam ve eksiksiz olarak işverene teklifte beyan edilen iş gününde teslim etmeyi yüklenici işverene taahhüt etmektedir. Yüklenici tüm imalatları ve tasarımları, 3D modelleme çizerek işverene sunacaktır. İşveren tarafından onay alındıktan sonra tüm imalatlara ve uygulamalara başlayacaktır. Tüm renk, model ve tasarımları işveren beğenecek, seçecek ve onaylacaktır. İşverenin onaylamadığı hiçbir malzeme kullanılmayacaktır.

Su tesisatı (Mekanik)

Tüm bina içi ve dışı olmak üzere; Ana şebeke alt ve üst bağlantıları, sayaçlar, radyatörler, pis/temiz su alt tesisat borulamalarının kaçak testlerinin yapılması. Kusurlu olan bölümleri varsa eksiklerinin tamamlanması varsa kusurlarının giderilmesi. Tüm tesisatların çalışır ve hatasız hale getirilmesi. Doğalgaz geldiğinde hali hazırda çalışır durumda olmak üzere; tüm yeni tesisatların kılıflı borularla çekilmesi. Tüm odalara, salonlara, mutfaklara, koridorlara, banyolara, merdiven başına her kata 1 adet, teras kat odalarına ve banyosuna, koridoruna radyatör petek tesisatlarının çekilmesi. Tüm peteklerin takılması ve çalışır hale getirilmesi. Testlerinin yapılması. Mutfakta, kombi tesisatlarının toplanacağı ve kombinin takılacağı bölüme kapaklı kombi dolabının yapılması. Kollektörlerin bağlanması. Konut içi ve dışı olmak üzere tüm sayaç, batarya, musluk, çeşme, vana, lavabo, kollektör, süzgeçlerinin takılması. Banyolarda yapılı bulunan tüm pis ve temiz su hatlarının yenı hamam/banyo tasarımlarına göre gerekli yer değişikliklerinin yapılması. Gömme rezervuarlı yeni klozetlerin banyolarda belirlenen yerlere sabitlenmesi ve çalıştırılması. Bahçe sulama sistemi için ön ve arka bahçe olmak üzere iki adet temiz su hattının çekilmesi. Çamaşır makineleri için belirlenecek olan yerlere gider bağlantı ve temiz su bağlantılarının yapılması. Kombi doğalgaz demir boru hattının projesinde onaylanacak şekilde bağlantıların yapılması ve çalışacak şekilde ankastreye kadar döşenmesi.

Elektrik Tesisat

Bina içi ve dışı olmak üzere; yapılı bulunan tüm alt kablolamalarının kontrol edilerek varsa kusurlu, eksik veya hasarlı olan arızalarının giderilmesi. Ana şehir şebeke bağlantılarının yapılması. Sigorta panosunun yenılenmesi. Yeterli sayıda yeni sigortaların ve kaçak akım rölesinin panoya takılması. Tüm düğme, priz, anahtar ve buatların takılması. İşveren isteklerine uygun olarak istenilen yerlere yeni priz tesisatlarının çekilmesi. Yeni banyolar ve mutfak tasarımlarına göre elektrik tesisat yer değişikliklerinin yapılması.  Tüm asma tavan uygulamarının spot ve ledlerinin takılması ve çalıştırılması. Ortalı olmayan aydınlatma lambalarının ortalanması. Kombi için sigorta bağlanması. Tüm aydınlatma duylarının kontrol edilmesi ve olmayanların takılması ve yakılması. Daireler, balkonlar, teraslar, merdiven aşı ve dış cephede bulunan tüm düğme, priz, anahtarların takılması ve çalıştırılması. Dış kapı girişine sensözlü aydınlatma takılması. Bahçe duvar köşe başlarına, araç giriş otomatik kapı girişine yeni elektrik tesisatlarının çekilmesi.

DAİRELER İNCE İŞLERİ

Not: Aşağıda listelenen tüm imalat ve uygulamalar giriş kat daire, orta kat daire, üst kat teras katı kapsamaktadır. Ayrı tutulmamıştır.

Banyolar

Orta kat dairede yapılı olan tüm fayanslar sökülecek. Banyolar zemin ve tavanlarına İsonem yalıtım izolasyon malzemesinin uygulanması ve yalıtımın azami sağlanması. Banyolar tüm zeminlerine ve tüm duvarlarına tavana kadar istenilen renk modelde 60×120 ebatlarında granit kaplanması. Fayans renklerine uygun olarak derzlerinin verilmesi. Tüm köşe merkezlere metal fayans köşebentlerinin takılması.

Clip-in metal banyo asma tavanların yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması. Banyo dolaplarının (mdflam iç ve dış aksam, led aydınlatmalı ayna, çanak lavabolu) yapılması. Havluluk boy dolaplarının yapılması. Gömme rezervuarlı asma klozetlerin takılması. Teknesiz 6 mm temperli cam, alimünyum pervazlı (renklide olabilir) duşakabinlerin yapılması. 50×100 havlupanların takılması. Banyolara menfez takılması. Duşakabinlerin içine 10×30’luk metal paslanmaz, duşkabin dışı klozet yanına 10×10 metal paslanmaz süzgeçlerin takılması / bağlanması. Banyo lavabo bataryalarının, duş bataryalarının ve duş başlığı ve konsollarının bağlanması.

Wc ler

Tüm wc lerin zemin ve duvarlarına granit döşenmesi. Banyo metal clip-in metal asma tavanlarının yapılması ve aydınlatma lambalarının yakılması. Mdflam iç gövde ve kapak aksam olmak üzere wc dolaplarının yapılması ve aynalarının takılması. Çanak lavabolarının takılması. Wc dolap lavabo bataryalarının bağlanması.

Mutfaklar

Tüm renk, model ve tasarımların işveren tarafından seçilmesi ve onaylamasını müteakip; Mutfakta belirlenen dolap yerine; giriş karşı duvardan başlayarak cam önü duvarının tamamı L şeklinde lake veya akrilik kapak mutfak dolabının imalat ve montajının yapılması. Tüm kapak ve çekmeceler yavaş açılım kapanım sistem olarak yapılacaktır. Özel aksesuarlar (yağdanlık, şişelik, aventuz çekmece ve kapak sistemleri, kiler sepeti) istendiği taktirde sonradan ilave edilecektir. Mutak dolapları ankastreye uygun tasarımları yapılacaktır. Mutfak tezgah taşı olarak çimstone veya granit kullanılacaktır. Paslanmaz eviye takılacak. Mutfak bataryası bağlanacak. Yeni mutfak tasarımına göre tüm elektrik ve su tesisat yer değişiklikleri yapılacak. Mutfak tezgah arası fayansları yapılacak. Led ve spot aydınlatmalı alçıpan asma tavan yapılacak ve tüm aydınlatmaları takılacak.

3’lü (davlumbaz, ocak, fırın) Siemens marka (Siyah Ankastre Set 123 67 cm Ocak 1364545) yüklenici tarafından temin edilecek ve montajı yapılacaktır.

Vestiyer – Gardrop

Çelik kapı girişi sağ yan duvarına boydan tavana kadar sürgülü aynalı kapak vestiyerlerin yapılması. Yatak odalarında giriş sol duvarlara boydan tavan yüksekliğinde sürgülü aynalı kapak gardropların yapılması. İç ve dış tasarımlar, renkler ve modeller işveren tarafından seçilecek ve onaylanacaktır.

Kapılar

3 adet olmak üzere 14’lü güvenli kilit sistemli, çelik kapıların yapılması. Eşik mermerlerinin takılması.

Tüm daireler iç kapıları iş veren tarafından beğenilecek renk ve modellerde lake boya olarak imalat ve montajlarının yapılması. Tüm kol, kilit ve menteşelerinin takılması. Banyo ve wc kapılarına eşik mermerlerinin sabitlenmesi.

Asma Tavanlar

Daire giriş koridorları, mutfaklar ve salonlara hareketli dekoratif led ve spot aydınlatmalı alçıpan asma tavanların yapılması.Alçı sıvalarının ve boya badanalarının yapılması. Tüm led ve spotların takılması ve çalıştırılması. Tüm odaların kartonpiyer ve perdeliklerinin yapılması. 4’lü pvc kornişlerin eksiksiz takılması. Avize göbeklerinin takılması.

Alçı Sıva – Boya Badana

Daireler içinde yapılı bulunan tüm bacaların iptal edilmesi, kırılması ve hafriyatlarının atılması. Tüm merdiven başı, daire iç tavan ve duvarlarının alçı sıvalarının yapılması ve pürüzsüz hale getirilmesi. Zımparalarının yapılarak boya astarlarının uygulanması. Tavanlara özel tavan boyası, duvarlar su bazlı silinebilen silikonlu boyalar ile istenilen renklerde boyanması. Salonlar tv duvarlarına işveren tarafından seçilecek ve beğenilecek olan 3 boyutlu duvar kağıtlarının yapılması.

Zeminler

Tüm zeminlere 10 cm / 12 cm kum beton esaslı beton ile tefsiye şaplarının atılması. Banyo ve balkon tefsiyelerinde gerekli meyillerin dikkatli şekilde sağlanması. Daireler tüm ıslak zeminlerine (koridorlar, mutfaklar) 60×120 ebatlarında granitlerin döşenmesi, süpürgeliklerin yapılması.Balkonlara kaymaz dışcephe seramiklerin yapılması. Islak zeminler ve balkonlar harici tüm salonlar ve odaların 2’lik şilte kaplanması. Üzerine 8 mm derzsiz laminat parke döşenmesi. 8’lik beyaz renk süpürgeliklerin takılması. Tüm kapı geçişlerine metal paslanmaz geçiş profillerinin sabitlenmesi. Merdiven başı tüm basamak ve sahanlıkların istenilen renk ve modelde 2’lik mermer kaplanması. Süpürgeliklerinin yapılması. Paslanmaz korkuluk ve trabzanlarının yapılması.

Pvc kapı ve pencereler

Yapılı olan tüm pvc pencere ve kapıların kontrollerinin yapılması. Kusurlu, arızalı ve çalışmayan tüm kanatların ve kapıların kol, kilit, menteşe tamiratlarının yapılması. Değişmesi gerekenlerin değiştirilmesi.

Tüm pencerelerin boydan motorlu, beyaz renk pvc akerdeon panjur sistem yapılması.

Teras kat

Tüm çatının sökülmesi ve kaldırılması. Teras yan kalkan küpeşte duvarları ile birlikte toplam 230 cm olacak şekilde üstten 50 cm meyilli yeni çatının yapılması. Yeni yapılacak olan çatı tüm terasları ve teras kat dairenin tamamını kaplayacak ölçüde olacak şekilde; ana taşıyıcılar 60×120 (3 mm), ara taşıyıcılar 40×60 (3 mm) kutu profillerle beşik çatı tasarımlı ana çelik kargası yapılacak. Üstten 1,2 lik OSB, osb üzeri mebran, mebran üzerine mebranlı şingle kaplanacak. Çatı altı boşluksuz tamamen taşyünü ile kaplanacak. Taşyünü altına komple alçıpan kaplanacak ve aydınlatma lamba tesisatları çekilecek. Yatay ve dikey yağmur olukları kontrol edilecek, kırık veya hasarlı olanlar tamir edilerek varsa eksikleri tamamlanacak. Ön terasa bir adet odun şöminesi yapılacak ve dekoratif tuğla ile kaplanacak. Şömine yanına lavablo 2 m alt ve üst olmak üzere (diare içi mutfak dolapları ile aynı malzemeler olmak üzere) mutfak dolabı ve tezgahı yapılacak.

Teras zeminlerinin şapları atılarak komple granit kaplanacak. Duvarlar ve tavanlar özel dış cephe silikonlu boya ile istenilen renklerde boyanacak.

DIŞ CEPHE – BAHÇE

Dış cephe mantolama

Dış cephenin tamamının 5’lik taşyünü mantolamasının yapılması. En az iki kat sıva harcının uygulanması ve filesinin boşluksuz çekilmesi. 1 kat dekoratif sıva üzeri boya astarının vurularak istenilen renklerde Filli boya ile boyanması. Tüm pencere kenarlarına söve kaplamalarının yapılması. Mantolama malzeme detayları aşağıdadır;

5 Cm Filli Boya Capatect Dalmacyali Taşyünü yalıtım levhası

Filli Boya Capatect Elyaflı yapıştırıcı harcı

Filli Boya Capatect çelik çivili dübeller 11.5 cm

Filli Boya Capatect Donatı Filesi 160 gr. m2 4*4 ağ genişli

Filli Boya Capatect PVC. Filleli Köşebent

Filli Boya Capatect Elyaflı Yalıtım sıva harcı

Filli Boya Capatect tane dokulu dekoratif kaplama astar 1 kat

Filli Boya Capatect Kaplama tane dokulu dekoratif kaplama

Filli Dış cephe boyası.

Dış cephe bina çevresinde kaldırım betonu bulunmamaktadır. Tüm merdiven altlarının tamamına ve tüm bina çevresinin 60 cm eninde 10 cm kalınlığında olmak üzere kaldırım betonunun atılması. Bina giriş merdiven önüne aynı genişlik ölçüsünde bina ön köşesine kadar beton tefsiye atılması. Basamaklarla birlikte beton atılan yüzeylerin 2’lik mermerlerin yapılması. Basamaklara paslanmaz korkuluğun yapılması.

Bahçe düzenleme

Yapılı olan tüm tellerin, baba beton direklerin sökülmesi ve hafriyatlarının atılması. 793 m2 arazinin tüm sınırına boydan olmak üzere; papuç betonunun atılması, 1,5 metre yükseliğinde 20’lik bims duvarın örülmesi. Ön ve arka cephe kaba ince sıvasının yapılması. Üst küpeştesinin beyaz çimento ile mozaik dökülmesi. 1 metre yükseklik olmak üzere tamamının demir perforje yapılması ve boyanması.

3 metre en olmak üzere, yaya girişli, otomatik sensörlü araç giriş perforje kapının yapılması.

Dış bahçe araç giriş kapısından başlayarak sağa doğru 3 metre eninde arsa yan sınırının sonuna kadar araç yolunun ve park alanının çelik hasırlı betonunun dökülmesi. Beton üzeri kilit taşlarının döşenmesi.

MADDE 2- KULLANILACAK MALZEMELER ve MARKALAR:

Mutfak dolabı: Gövde mdflam, kapak aksamı çizilmez akrilik. Yavaş

kapanır sistem. Özel aksesuarlar (Aventus çift açılır, bloom çekmece

raylar, şişelik, yağdanlık, kiler sepeti) işverene ait olacaktır.

Tezgâh taşı: Çimstone + paslanmaz çelik eviye.

Vestiyer: İç-Dış aksam MDF lam kapak. Aynalı sürgülü kapaklar.

Gardrop: Ön kapama aynalı sürgülü mdflam, iç raf

aksamları mdflam.

Banyo – wc dolabı: Mdflam iç ve dış kapak aksam. Serel – Turkuaz

marka çanak lavabo.

Alçı sıva: ABS alçı.

Boya: İç cephe DYO dinamic, dış cephe Filli boya.

Laminat Parke: Çamsan 8 mm derzsiz + 2’lik şilte + 8’’lik beyaz renk

süpürgelikler.

Yalıtım İzolasyon: WEBER marka.

Süzgeçler: Paslanmaz ınoks süzgeçler.

Bataryalar: ARTEMA – ECA markalar veya müdavilleri.

Elektrik kabloları: HES – ÖZNUR marka.

Düğme ve prizler: VİKO veya NETELSAN marka.

Spot ve Ledler: CATA marka.

Asma (gömme rezervuarlı) klozet: VİTRA marka.

Granit & Seramik: ÇANAKKALE veya BİEN marka.

Fayans yapıştırıcısı ve Derz dolgu: VİTRA marka.

Çanak lavabolar: VİTRA marka.

Radyatör petekler: Demirdöküm marka.

MADDE 3- ÖDEME ŞEKLİ VE TARİHİ:

Madde 1 de belirtilen Yapılacak işlerin toplam tutarı —.000.- TL (dokuzyüzotuzbeşbin türk lirası) ‘dır. Ödeme şekli aşağıdaki tabloya göre yapılacaktır.

İşveren tarafından ödeme şekline ve zamanına uyulacaktır.

1.ÖDEME Sözleşme imzalandığında;— TL
2.ÖDEME Alçı sıva, asma tavanlar, mantolama bittiğinde;— TL
3.ÖDEMEŞap, boya, fayans ve mermer işleri, bahçe duvarları ve perforjeleri, bittiğinde;— TL
4.ÖDEMEKaldırım betonları ve dış merdivenler, terasın tamamı, parkeler, çelik kapılar, araç giriş yolu bittiğinde;–TL
5.ÖDEMEKalan tüm işler eksiksiz bittiğinde;— TL

MADDE 4- İŞİN KONTROLÜ:

İmalatın kontrolü için işveren yapımın her aşamasında yapım şeklini kontrol edebilir. Gereğine uygun olmayan ve düzgün olmayan imalat ve malzemelerin değiştirilmesini isteyebilir.

MADDE 5- YETKİLİ KİŞİLERİN TESPİTİ:

Yapılacak olan ve madde 1 de belirtilen işlerde yüklenici adına her türlü kararı almaya ve söz konusu işle alakalı her türlü belge evrak vb imzalamaya aşağıda kimliği tanımlanan ve imzası bulunan kişi yetkilidir.

Dekordelisi Mimarlik

MADDE 6- ÇIKACAK FAZLADAN (ekstra) İŞLER:

Alışılan ve gerekenden başka çıkacak her türlü iş ve imalatta yükleniciden kaynaklanmayan fakat yeniden imalat yapılmak zorunda kalınan işler ekstra kabul edilecektir.

MADDE 7- GARANTİ KAPSAMI:

Yüklenici yaptığı imalatlara iş bitiminden itibaren 10 yıl garanti vermektedir. Ayrıca kullanılan malzemelerin garantisi malzemenin üreticisi firmalar tarafından teknik föyünde bulunan süreyle verilecektir.

MADDE 8- YÜKLENİCİNİN SORUMLULUĞU VE KAZALAR:

Yüklenici ‘İmalat ve Montaj İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ hükümlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu İş’te yeterli tecrübe ve deneyimli eleman görevlendirilmesi, iş ve işçiler yönünden iş sahasında alınması gereken her türlü güvenlik tedbirlerinin, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınması, bu hususta alınması gerekli alet, edevatın temini, işçilerin eğitilmesi, iş bu alet, edevatı kullanmalarının sağlanması ve bunlar ile ilgili tüm giderler ve yemek ihtiyaçları Yüklenici tarafınca karşılanacaktır. Yüklenici bu iş için istihdam edeceği personelin çalışmaları sırasında olabilecek iş kazası sonucu meydana gelebilecek ölüm, bedeni ve maddi zararlardan bizzat sorumludur. Yüklenici montaj sırasında mevcut alt ve üst yapılar ile taşınır ve taşınmaz mallara zarar vermemek için gerekli önlemleri alacaktır. Alınan önlemlere rağmen meydana gelebilecek tüm hasarlar ile 3. Şahıslara verilebilecek zararlardan yüklenici tek başına sorumludur. Ayrıca yüklenici işçilerinin 3.şahıslar vereceği zararlardan dolayı doğacak cezai ve hukuki sorumluluklardan da sorumludur. İşverenin yukarıdaki alınması gereken önlemler ve doğacak zararlardan hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

MADDE 9- YÜKLENİCİNİN ÇALIŞTIRACAĞI İŞÇİLER VE İŞÇİ HAKLARI :

Çalışanların özlük hakları öncelik taşımaktadır. Bu nedenle Taşeron, çalıştırdığı işçilerini SSK’ya kaydettirecek, ücretlerini aylık bordrolarla zamanında ödeyecektir. Taşeron ücretlerden yapılan stopaj kesintileri ile aylık SSK primlerini zamanında Vergi Dairesi ve SSK’ya yatırmakla mükelleftir.

MADDE 10- İŞE BAŞLAMA VE İŞİ BİTİRME ZAMANI:

Yüklenici sözleşmenin resmi olarak imzalanmasından ve işverenin gerekli izinleri almasından sonra en geç 7 gün içinde taahhüt ettiği işlere başlamak için yukarıda adresi yazılı taşınmazda elemanları ve gerekli ekipmanları ile hazır bulunacaktır.Yüklenici işe başladıktan sonra 90 işgünü içinde taahhüt ettiği işleri bitirecektir. Bu 90 iş günü zaman zarfında yükleniciden kaynaklanmayan veyahut mücbir sebepler olursa yüklenici tarafından tutanak tutularak işi bitirme zamanına eklenecektir.(mücbir sebepler: hava muhalefeti, deprem sel gibi doğa olayları, yasalardan ve izinlerden kaynaklanan iş durdurmaları, zamanında sipariş edilmeyen ve yüklenicinin uhdesinde bulunmayan malzeme gecikmeleri, işin gidişatını etkileyecek derecede kesilen elektrik ve su vs…)

MADDE 11- TAAHHÜTTE BULUNAN İŞİN KABULÜ:

Yüklenici taahhütte bulunduğu işleri doğru noksansız ve teknik şartnamelerine uygun yapıp bitirdikten sonra işverene yazı yoluyla bunu bildirir. Yazılı bildirimden sonra en geç 7 gün içinde işveren belirlediği bir günde taahhüt edilen işin kesin kabulünü yapar. Bunun için yüklenici veya yetkilisi belirtilen günde söz konusu taşınmaz villada hazır bulunurlar. İşin doğru noksansız ve teknik şartnamesine uygun olduğu anlaşılınca altı müştereken imzalanacak olan iş teslimi ve iş bitirme evrakları imzalanır. Bu tarihten sonra garanti süresi de başlamış olur.

MADDE 12- İŞVERENİN SORUMLULUKLARI:

. İş veren madde 2 de belirtilen ödeme şekline uyacaktır.

. Uygulama sırasında, sözleşmeye konu iş için kullanılacak olan su, elektrik, vb. her türlü sarf malzemesi işveren tarafından temin edilecektir.

. İş veren ekstra bir iş buyurduğu veya istediği zaman yükleniciyle fiyatını konuşacak ve anlaşmaya varıldıktan sonra ekstra iş veya işler yüklenici tarafından yapılacaktır.

. İşveren madde 1 de tarif edilen işlerden birinden veya birkaçından vazgeçemez, vazgeçtiği için verilen iş toplam fiyatlarından düşüm isteyemez.

. İşveren her türlü kanuni izinleri almakla yükümlüdür.

MADDE 13- KANUNİ ADRESLER ve TEBLİGAT:

İŞVEREN…: Adres

YÜKLENİCİ: Adres

Taraflar yazılı olarak adres değişikliği bildirmedikleri sürece, tarafların yukarıdaki adresine yapılacak tebligatlar usulüne uygun şekilde yapılmış sayılacaktır.

MADDE 14- ANLAŞMAZLIK ve İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ:

Bu Sözleşme ve eklerinin uygulanmasından doğabilecek ihtilaflarda Türk Hukuku uygulanacak olup Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Yüklenici iş teslim süresini (mücbir sebepler dışında) geçirdiği her iş günü için işverene sözleşme bedelinin %3’ünü cezai bedel olarak ödemeyi taahhüt eder.

MADDE 15- CAYMA CEZAİ ŞARTI:

İşveren veyahut yüklenici sözleşme imzalandıktan sonra vazgeçemez veya cayamaz. Sözleşmeyi iptal edemez veyahut erteleyemez. Mucbir sebepler dışında taraflardan her kim işten cayarsa karşı tarafa toplam sözleşme bedelinin %10’lık kısmını ödemeyi taahhüt eder.

MADDE 16- SON MADDE:

Bu Sözleşme, bu madde dahil 16 madde ve 2 nüsha olarak tanzim edilmiş, taraflarca okunarak 05.05.2022 tarihinde imzalanmıştır.

İŞVEREN İMZA                                                                                      YÜKLENİCİ İMZA


İnşaat İşleri İçin Taşeron Sözleşme Örneğimizi sonlandırdık. İhtiyacınız olan işleri sözleşme içeriğine göre düzenleyebilirsiniz. Farklı teklif veya sözleşme örnek metinlerimizi de inceleyebilirsiniz sayfalarımız içerisinde. Daha fazla detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu sayfalarımızı da ziyaret edebilirsiniz;

Örnek Tadilat Sözleşme Metni >>

İLGİLİ BAŞLIKLAR: taşeron sözleşme örneği, inşaat işleri için örnek sözleşme, taşeronla yapılacak sözleşme örneği, inşaat tadilat taşeron sözleşmesi,

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.