huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu1

Huzurlu Yatak Odası Dekorasyonu

Huzurlu Yatak Odası Dekorasyonunu burada inceleyin! Bu makalemizde Toprak tonlarıyla ahşabın enerjisinden tutun, Konforu arttıracak dokunuşlara kadar her şey var. Huzurlu yatak odası tasarımları hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Huzurlu Yatak Odası Dekorasyonu Günün yorgunluğunu ve stresini atarak dinlenebileceğin yatak odasının, evde en çok zaman geçirilen alanların başında geldiği unutulmamalı. Gün boyunca yaşadığın tüm yorgunluğu atacağın ve  dinleneceğin bu alanda, huzurlu olmanız uyku kalitenizi arttırır. Bu yüzden yatak odasının iç dekorasyonuna mutlaka önem verilmesi gerekir. Yatak odası dekorasyonu yaparken, bu alanın gelişi güzel yerleştirilmiş mobilyalardan daha fazlasını hak ettiğini düşünüyoruz. Yeni güne hazırlanacağınız bu alanda, daha huzurlu olmanıza yardımcı olacak bazı tavsiyelerimiz var. Uygulanması çok kolay olan bu önerileri huzurlu yatak odası dekorasyonu için değerlendirmeniz, sizin için epeyce faydalı olacaktır.

huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu2

Toprak Tonlarıyla Ahşabın Enerjisi

Doğası gereği insan, yeşil tonları ve ahşap renklerinin arasında kendini daha huzurlu ve sakin hisseder. Turuncu ya da kırmızı gibi renklerin canlı tonları, uyarıcı olduğundan dolayı dinginliğin aksine kişilerin uyanık kalmasını sağlayabilir. Bu yüzden yatak odasını dizaynında, doğayla özdeşleşen materyallerin ve renklerin kullanılması daha uygundur. Uzmanların önerisi yatak odasında canlı tonlar yerine;  toprak tonları, ahşap mobilyalar ve pastel renkler kullanılmasından yanadır. Size önerimiz siyah-beyaz, ahşap tonları ve toprak tonları gibi göz yormayan ve şık görünen seçimler yapmanız yönündedir.

 • Bu tonları mobilyalarında kullanabilirsin.
 • Dilersen odanda kullanacağın aksesuarlarında bu tonları seçebilirsin.
 • İlla ki! daha canlı renkler görmek istiyorum diyenlerdensen, yatak örtüsü ve yastık gibi detaylarda bu isteğini gerçekleştirebilirsin.
 • Bu sayede dekorasyonunda değişiklik yaparken, odadaki diğer yumuşak tonları dengeleyebilirsin.
huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu3

Estetik ve Kullanışlı Mobilyalar

Yatak odası dekorasyonda mobilya yerleşimi, renkler ve materyaller kadar önemlidir. Eşyaların odalardaki konumunun odanın enerjisini çok etkilediği bilinir. Eğer mobilyalarını doğru şekilde konumlandırmazsan, yatak odan olduğundan daha dar gözükür. Bu da odanın daha sıkıntılı olmasına sebep olabilir. Öte yandan mobilyalarınız çok kaliteli ve güzel olsalar bile, doğru yerleştirilmediğinde istediğiniz gibi görünmez. Bu yüzden mobilyalarını konumlandırırken bazı ipuçlarına dikkat etmenizde fayda var.

Yatak odasındaki en büyük parça yataktır. O yüzden yatağı diğerlerinden önce yerleştirmek işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer odanız yeterince genişse, yatağı merkeze iki tarafı açık olacak şekilde konumlandırın. Yatağı yerleştirirken bir diğer önemli nokta gün ışığını alan bir yer seçmektir. Zaten bu adımdan sonra diğer eşyaların yerleştirilmesi oldukça kolaydır. Büyük parçaları odaya girişte engel oluşturmayacak ve ışığı kesmeyecek şekilde yerleştirmeye özen gösterin.

huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu4

Yatak Odasında Aksesuarın Önemi

Yatak odası dizaynında önemli detaylardan biri de aksesuarlardır. Salon ve oturma odasında kullanmaya alışık olduğunuz aksesuarları, yatak odasını dekore ederken de kullanabilirsin. Bu sayede odadaki mobilyalara kendi ruhundan dokunuşlar katmış olursun. Güzel anılarınızdan oluşan çerçeveler ve tablolara mutlaka bir şans verin. Doğada uyandığınızı hissetmek ve uyandığınız zaman içinizin açılması için bitkilere yer verin.

 • Bunun dışında hem eşyalarını koyabileceğin hem de dekoratif görünen kutuları yatak odasında kullanabilirsin.
 • Yeterli alanın varsa berjer ve lambaderle küçük bir okuma köşesi yaparak, dekorasyonu zenginleştirebilirsin.
 • Bu noktada yapabileceklerinizin sınırı yok. Makrome ve hasır detaylardan, metal ve gold detaylara kadar mobilyalarınızla uyum sağlayacak her türlü aksesuarı seçebilirsiniz.
huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu5

Zıt Renklerin Şıklığı

Yatak odasında fazla aksesuar ya da renk istemeyen kişilerde bulunmakta. Bu yüzden sizler için de öneriler hazırladık.

 • Yatak odasında fazla eşya olmasından yana değilseniz; daha az eşyayla da şıklığı yakalayabilirsiniz.
 • Ufak tefek pek çok aksesuar yerine; büyük bir tablo, bir puf koltuk ve benzeri seçeneklere göz atabilirsiniz.
 • Bunların yanı sıra siyah ve beyazın zıtlığından faydalanabilirsiniz. Bu tonlar baskın ve göze batan renkler olmadığından yatak odasında tercih edilebilir.
 • Dolap kapaklarında ya da odanın başka bir alanında ayna yoksa bir boy aynasıyla ortamın atmosferini değiştirebilirsiniz.
 • Avizenizde ya da ışıklandırmanızda küçük metalik detaylara yer verebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken duvar ya da yer döşemenizle mobilyalarınızın zıt tonlar barındırmasıdır.

NOT: Boğucu bir görünüm olmaması için duvarların rengini ve mobilyaları aynı anda koyu tonlarda seçmemeye dikkat etmelisiniz.

huzurlu-yatak-odası-dekorasyonu6

Konforu Artıracak Dokunuşlar

Baştan beri vurguladığımız huzurlu yatak odası dekorasyonu için konforu arttıracak, kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç tavsiyemiz var.

Yatağınıza farklı ebatlarda kırlent yastıklar ekleyin.

Yatak örtüsü çarşaf ve benzeri eşyaların pamuklu ve kaliteli olmasına özen gösterin.

Yatağınızı ve yastığınızı mutlaka ortopedik tercih edin.

Yatak odanızda yalnızca avizeden gelen ışıkla yetinmeyin. Berjer ve abajur kullanarak, vücudunuzu uyku öncesi hazırlayın.

Odanız için seçeceğiniz perdelerin ışık geçirmez olmasına dikkat edin. Uyku kalitenizin nasıl arttığına siz bile inanamayacaksınız.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: yatak odası dekorasyonu,yatak odası dizayn,huzurlu yatak odası tasarımı,yatak odası fikirleri,yatak odası ne renk olmalı,modern yatak odası dekoru,yatak odası modelleri,yatak odası aksesuarları,huzurlu bir yatak odası nasıl olmalı,

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.