Hizmetlerimiz

İnşaat

Proje + İnşaat
14
500 1 M2
  • Ekonomik inşaat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya

Tadilat

Eski Ev Yenileme
5
250 1 M2
  • Ekonomik tadilat
  • Popüler inşaat
  • Ultralüks inşaat
Kampanya
Videoyu oynat
ONLİNE ZİYARETÇİ

İÇİNDEKİLER

Hidrofor Fiyatları

Dekordelisi takipçileri için hazırladığımız fiyatlar listemizde sizler için seçtiklerimizin içinde hidrofor fiyatları da bulunmaktadır. Bu fiyatları güncel tutamaya çalışarak sizlere en doğru fiyatları belirtmeye çalıştık. Verdiğimiz bu fiyatları sürekli güncelleyerek sizleri en doğru bilgiye ulaştırmaya çalışacağız.

Hidrofor Nedir?

Hidrofor çeşmelerimizden gelen suyun düşük basınçlı olduğu zamanlarda ihtiyaç duyduğumuz gelen suların basıncını yükselten bir motor çeşididir. Bu motor sistemleri genellikle villa site ve yüksek katlı binalarda daha çok kullanılmaktadır. Hidrofor elektrikli bir alet olmasının yanında şebeke hattına direk bağlanabilir.

İsteğe bağlı olarak depo sistemiyle de kullanıla bilinir bu sayede şebekeden sular kesildiğinde deponuzdaki suyu kullanma şansınız doğacaktır.

Yani basit bir dille ifade etmemiz gerekirse elektrikle çalışan suyu pompalama motorlarıdır. Yani hidroforlar sadece suyu yüksek katlara pompalamak için kullanılmaz su kesintisinin fazla olduğu yerde su sıkıntısını azaltmak amacıyla depolardan su akımını sağlar.

Hidrofor fiyatları

DIGERUI Catpower 791 Hidrofor Su Pompası 800w 50lt -CAT791-8734d 1.529,56 TL

DAYUAN 0,50 Hp Hidrofor kammekkalitehidrofor 1.390 TL

FForza Italia QB80 Paket Hidrofor Otomatik Sistem Bakır Sargılı Su Pompası 4 Kat 4 Daire 1.493,55 TL

Hidrofor Nasıl çalışır?

Hidrofor su kesintisi olduğu anda devreye giren pompalama sistemine verilen isimdir. Su tankının içindeki havayla suyu basınç kullanarak suyu yukarı çıkarmayı sağlar. Bir nevi suyu havanın basınç kuvvetiyle istediği noktaya pompalama işlemine denir. Hidrofor sadece pompalardan oluşmaz hidroforun diğer elemanları da şunlardır.

Küresel vana su akışını engeller.

Çek valf, basıncın azalmasıyla suyun geri akışını engeller.

Manometre, basınç okuyucuya verilen isimdir.

Güvenlik anahtarı, sistem güvenliğini sağlar fazla basıncın dışarı atılımını sağlar.

Selenoid vana, su seviyesine kadar tankın hava emişini sağlar.

Basınç anahtarı, hidorofor tankındaki basıncın durumuna göre pompalama sisteminin çalışmasını sağlar.

Hidrofor sistemi bu şekilde çalışmaktadır. Bu mekanik çalışma sistemi biraz kafa karışıklığına neden olmuş olabilir fakat oldukça basit bir sistemdir. Şuan hemen hemen bütün yüksek katlı sitelerde evlerde ve villalarda kullanılmakta olan hidrofor sistemleri istenilen basıncın fazlalığına göre değişiklik göstererek pompa sayısı arttırılır. İstenilen suyun kullanım miktarını arttırmak içinde depo alanları olan su tankları büyütülür.

Yukarıda hidrofor fiyatları ve çalışma prensiplerinden bahsettik. Bunun gibi inşaata dair diğer malzemelerinde fiyatları hakkında araştırma yapmak isterseniz siz müşterilerimizin konforu için aklınıza gelebilecek bütün fiyatların listesini sıraladık. ihtiyacınız olan başka fiyat bilgileri varsa lütfen aşağıda vermiş olduğum adresi de bir ziyaret edin derim.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: hidrofor fiyatları, hidrofor nedir, hidrofor nasıl çalışır, hidrofor modelleri,

🤞 Bültenimize Abone Olun!

Güncellemelerden, fiyatlardan ve projelerimizden anında haberdar olun. İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Butonlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir