Eski ev işte böyle yenilenir

Eski Ev İşte Böyle Yenilenir

Tamda adına yakışır bir proje daha gerçekleştirdik. Eski bir evi tamamen yenileyerek şık, modern ve kaliteli bir yaşam alanı haline çevirdik. Hemde çok uygun fiyatlarımızla. Bunu nasıl mı yaptık? Bu sayfamızda tüm yapım aşamalarımızı, eski ve yeni hallerini, projenin maliyetini ve daha fazlasını inceleyebilirsiniz.

Eski Ev İşte Böyle Yenilenir – Bu projemiz hakkında daha fazla bilgi ve detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Anahtar teslim ev tadilatı bizim işimiz. Biz, profesyoneliz.

Eski Hali

Yeni Hali

Eski ev işte böyle yenilenir! Projemizi eksiksiz bir şekilde bitirdik ve değerli işverenimize teslim ettik. Söz verdiğimiz günde başladık ve söz verdiğimiz günde tamamladık. Mutlu müşterilerimize bir yenisini daha ekledik.

NOT: Aşağıdaki galerimizden sonra, tüm yapım aşamalarımızı ve detayları inceleyebilirsiniz. Daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapım Aşamalarımız

Yapacağımız Tasarımlar, İmalat ve Uygulamalar

MUTFAK

Mutfak bacasının kırılması. Kırılan baca duvarını tüm sıva tamiratlarının yapılması. Mutfak ve koridor zeminlerinde ve mutfak duvarlarında bulunan tüm fayansların ve süpürgeliklerinin sökülmesi. Tezgah arası fayanslarının sökülmesi. Yapılı bulunan dolapların sökülmesi. Tüm tesisat üst aksesuarlarının ve malzemelerinin sökülmesi. Mutfakta genel sıva tamiratları ve tesisat işlerinin tamamlanmasını müteakip;
3D modellemeye birebir uygun modelde ve ölçüde Akrilik kapak, MDFLAM gövde yeni mutfak dolaplarının yapılması. Tüm kapaklar ve çekmeceler pistonlu frenli sistem olarak takılacaktır. Özel aksesuarlar (eviye, aventus çift açılım kapak, şişelik, yağdanlık, fasulyelik, kiler sepeti vb gibi) talep edildiğinde, malzemesi işveren tarafından alınacak yüklenici tarafından montajı eksiksiz yapılacaktır.

Mutfak tezgâh taşı olarak Decapol yapılarak, paslanmaz çelik eviye takılacaktır. Tezgah arası fayansları işveren tarafından seçilen fayanslarla yenilenecek. Koridor ve mutfak zeminleri yekpare olarak, 60×120 (30×60 seramik olabilir) ebatlarında granit/fayans yapılması ve granit süpürgeliklerinin yapılması. Mutfak
duvarları alçı perdah üzerine boya yapılacak seramik/fayans uygulaması yapılmayacaktır. Mutfak /salon arası duvar yıkımı ve salona açılması, mevcut kapının sökülmesi ve sadece kemerli bir geçit yapılması, kalan kısmın duvarla örülmesi. Mutfak ile salon arasına ADA şeklinde masa yapılması.
DECAPOL TEZGAH AÇIK GRİ RENKTE, EVYE MAT KROMAJLI, BATARYAI MAT SİYAH, TEZGAH
ARASI SERAMİK BEYAZ KENDİLİĞİNDEN KÜÇÜK DİKDÖRTGEN PARÇALI. ALT DOLAPLAR
VENGE ÜST DOLAPLAR MEŞE RENGİ.

BANYO

Tüm zemin ve duvarlarda yapılı fayansların, duş küvet ve kabinlerinin, dolapların, lavaboların,
bataryaların, klozetlerin sökülmesi. Banyo içerisine belirlenen ölçülerde 10’luk y-tong ile duvar örülerek ikiye ayrılması. Yeni örülen duvarın her iki tarafınında mastarlı ve terazili olmak üzere sıvalarının yapılması ve fayans yapmaya uygun hale getirilmesi. Oluşturulacak olan yeni banyoya bir adet ahşap panel kapının imalat ve montajının yapılması. Yapılı bulunan tüm sıcak/soğuk ve pis/temiz su tesisatların yeni banyo tasarımlarına göre yer değişikliklerinin ve taşınma işlerinin pvc borularla yapılması. Yeni tasarıma göre elektrik tesisat yer değişiklikleri var ise yapılması ve çalışır hale getirilmesi. Tüm testlerinin yapılarak
sorunsuz şekilde çalışır hale getirilmesi.

Duşakabinler içine 10×30 krom paslanmaz süzgeç, duşakabinler dışına ise 10×10 paslanmaz krom süzgeçlerin yapılması. Havlupanların kapı arkalarına taşınması. Banyolara alimünyum menfezlerin takılması. Su ve elektrik tesisat işlerini müteakip tüm sıva ve şap uygulamalarının mastarlı ve terazili olarak, meyillerinin sorunsuz verilerek tamamlanması ve fayans döşemeye uygun hale getirilmesi. Zeminlere İSONEM banyo su yalıtım izolasyon malzeme uygulamalarının yapılması. İşveren
tarafından seçilecek ve beğenilecek olan fayans seramiklerin tüm duvar ve zeminlere döşenmesi. Duvarlara duş/WC sahası dışında alçı perdah üzerine duvar kağıdı uygulaması yapılacaktır. Burada süpürgelikler 25 cm yüksekliğinde 25×30 seramiklerden yapılacaktır.

Zemin seramikleri derzleri süpürgelik seramik derzleri ile örtüşecektir. Seramik süpürgelikler
üzerine ve Köşe merkezlere paslanmaz krom metal veya alüminyum fayans köşebentlerinin
takılması. Derzlerinin uygun renklerde verilmesi ve fayans üzeri kaba temizliklerin yapılması.
6 mm demperli secury cam, alimünyum (renkli veya krom renk) teknesiz duşakabinin
yapılması. Gövde mdflam, kapak aksam lake yeni banyo dolaplarının yapılması. Tezgah granit
olarak yapılacak ve çanak lavabo takılacaktır. Banyo dolabı genişliği? Banyo dolap elektrik
topraklı, kapaklı prizi uygun yere yapılacaktır. Lavabo üstündeki ayna komple dolap boyunca
duvarı kaplayacak ve çevresine gizli led aydınlatma yapılacaktır. Belirlenen yerlere asansör
kapaklı (yavaş kapanır sistem), gömme rezervuarlı klozetlerin montajının yapılması. Kapı eşik
mermerlerinin takılması. İşveren tarafından alınacak olan tüm batarya, musluk, vana, duş
bataryası ve duş konsollarının takılması ve sorunsuz çalıştırılması.

KÜÇÜK TUVALET (ÇAMAŞIR ODASI)

Koridorda bulunan küçük alaturka tuvalet Çamaşır Odası haline getirilecek. Bu amaçla zemininde bulunan alaturka tuvalet taşı ve zemin mermeri sökülerek komple yer karosu ile kaplanacak. Lavabo sökülerek tesisat iptal edilecek. Yan duvarda bulunan eski kalorifer boruları iptal edilecek. Tuvalet taşının olduğu yere çamaşır makinesi konularak çalıştırılması amacı ile tesisat su ve gider bağlantıları yapılacak. (Duvar seramikleri sağlamsa kalabilir.) BOYA Sökülürse boya yapılması yeterlidir.

ANTRE ve SALON GİRİŞİ

Giriş kapısının sol tarafında bulunan beyaz renkli vestiyer ve çevresinde bulunan lambri sökülecek. Sadece vestiyer boşluğuna meşe renkli bir vestiyer yapılacak. Alt ve üstünde kapaklı dolap yapılacak. Salon girişinde bulunan alçı kemer ve sütunlar sökülecek. Bunun yerine kapı girişine yakın separatör yapılacak. Üzerine anahtar, süs v.s. konulabilecek minik dekoratif raflar bulunacak.

ELEKTRİK TESİSAT İŞLERİ

Yapılı bulunan tüm elektrik tesisatların kontrol edilmesi. Çalışmayan ve hasarlı bölümlerin gereken değişikliklerinin ve tamiratlarının yapılarak çalışır hale getirilmesi. Tüm yapılı bulunan düğme, priz ve anahtarların sökülmesi ve yenilenmesi.

SU VE KALORİFER TESİSATI İŞLERİ

Banyodaki tesisat işlerine ek olarak mutfakta da tesisat ve kalorifer tesisatında gerekli değişiklikler yapılacaktır. Şöyle ki Mevcut kombi karşı duvara alınarak dolap içerisine gizlenecek ve salondan görülmesi engellenecek. Buna uygun olarak tesisat boruları değişecek. Mutfakta bulunan panel radyatörün yeri değişecek. Ayrıca kalorifer tesisat boruları koridor zemininden banyolara konulacak havlu panel radyatörlere bağlanacak.
Kalorifer tesisat boruları daha kaliteli borularla yenilenecek. Yatak odasından banyoya giden kalorifer boruları sökülecek. Su tesisat ve kalorifer boruları polietilen/PVC dayanıklı borularla değiştirilecek. Radyatör vanaları değişecek. Makine ile radyatör petekleri temizliği yapılacak. Terasa açılan kapı önünden geçen tesisat boruları parke altına gömülerek gizlenecek.
Merkezi sistem ısıtma boruları iptal edildiği için sökülerek delikler beton malzeme ile tıkanacak. Şofben projesinin çizilmesi ve onayatılması. Eskiden mevcut olan merkezi sistem kalorifer tesisatına ait kolon borular kesilerek çıkarılacak ve yerleri harçla doldurularak kapatılacak ve hiçbir iz bırakılmayacak.

BOYA BADANA İŞLERİ

Yapılı bulunan tüm kartonpiyerlerin sökülmesi. Tavan ve duvarlarda bulunan tüm alçı sıva tamiratlarının yapılarak boya badanaya uygun hale getirilmesi. Tüm tavan ve duvarlarla astar boyanın uygulanması. Tavanlarda TEK marka özel tavan boyasının kullanılması. Duvarlarda renk işveren tarafından seçilecek renklerde DYO Dinamic marka iç cephe silikonlu silinebilensu bazlı boyanın en iki kat olmak üzere uygulanması. Giriş kapısı arka yüzü beyaz metal boya ile boyanacak. Tüm iç kapıların uygun renkte boyanması.

YALITIM & İZOLASYON

Yan daire ile ses yalıtımını sağlamak için ilgili ( yatak odası ve salon) duvarların ve tavanlarının alt kat 5’lik taşyünü, üst kat alçıpan olmak üzere giydirme alçıpan duvar yapılması. Ayrıca yatak odası tavanına da benzer şekilde yalıtım yapılması. Yapılan alçıpan duvarlar ile tavanın alçı sıvalarının yapılarak boya badanasının yapılması. Zemin döşeme süpürgeliklerinin tamamlanması.

PARKE SİSTRE İŞLERİ

Yapılı bulunan zemin döşemelerinde bulunan eksik ve kusurlu malzemelerin yenileri ile değiştirilmesi. Sonrasında tüm zemin döşemelerinin sistre cilalarının ithal cila ile yapılması. Tüm parke ve fayans birleşim ek yerlerine geçiş krom profillerinin takılması.

KORKULUK & SİNEKLİKLER

Yapılı bulunan tüm pencere ve balkon kapı kanatlarına pileli akerdeon yeni sinekliklerin yapılması. Sineklik pervazları pencere pervazları ile aynı renk olacaktır. Tüm pencerelerim ferforje demir korkuluklarının yapılması ve yerlerine sabitlenmesi.

2022 Ev Tadilat Kampanyalarımız

Fırsatları kaçırmayın. Tadilatı yapılmayan eski ev kalmasın. Kampanyalarımız hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Taksitle ev tadilat kampanyamızı inceleyin; KEŞFET ↗

Ekonomik Paket ↗

Az maliyet, çok imalat. Bizimle daima kârdasınız. Fırsatları kaçırmayın.

Popüler Tadilat ↗

Profesyonelleri tercih edin, kazanın. Standartların çok üstünde bir kampanya.

Vip (Lüks) Paket ↗

Bu paketimizde yok YOK. Hayallerinizi gerçeğe çeviriyoruz. Daima.

Ev Tadilat fiyatları 2022

2022 Güncel Tadilat Fiyatları

Ankara ve yakın çevresi için 2022 komple anahtar teslim ev tadilat dekorasyon fiyatlarımızı güncelledik. Tüm detayları incelemek için sayfamızı ziyaret ediniz.


İLGİLİ BAŞLIKLAR: eski ev nasıl yenilenir, eski evin yenilenme maliyeti, eski ev yenileyen firmalar ankara, ev yenileme şirketleri, eski bir daireyi yenilemek,

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.