cottagecore-ve-grandmillennial-stili1

Cottagecore ve Grandmillennial Stili

Cottagecore ve Grandmillennial Stili konusunu burada inceleyin! Bu makalemizde 2022’nin Yeni trendi Grandmillennial stilinden tutun, Büyük anne tarzı hakkında bilgilere kadar her şey var. Cottagecore ve Grandmillennial stili hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Cottagecore ve Grandmillennial Stili – 2022’nin en çok aranan stilleri neler olacak? Airbnb ve TikTok bunu söylüyor. “Cottagecore” ve “Grandmillennial” en moda stiller . İki platform, farklı cephelerde meşgul olmasına rağmen, biri turist diğeri yaratıcılıkla ilgileniyor. Gelecek yıl evlerimizi döşemek için izleyeceğimiz modaların ne olacağını anlamak için güçlerini birleştirdi. Araştırmalar, Airbnb’deki reklamların sayısı ve TikTok’ta en çok kullanılan anahtar kelimeler temelinde yapıldı. Bu çalışmanın sonucu, en çok aranan trendlerin Cottagecore ve granmillennial olduğu ortaya çıktı.

cottagecore-ve-grandmillennial-stili2

Cottagecore Stili

Cottagecore, platformlara göre 2022’nin en çok aranan trendleri sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Viral hale gelen terim, pandemi sırasında el sanatlarının yaratılmasındaki artışla bağlantılı bir hashtag’den geliyor. Aslında bu tarz, iç tasarımda vintage desenli duvar kağıdı, çiçek ve ahşap temalı döşemelerden oluşmakta. Bol miktarda ahşap gibi malzemeleri kullanarak, sade ve olabildiğince kırsal yaşama fikrini karşılıyor. Oluşturulması gereken atmosfer, adından da anlaşılacağı gibi, İngiliz dokunuşunda. Rustik ve iyi tasarlanmış, mobilyalar aracılığıyla, doğanın temel bir rol oynadığı tipik bir kulübe atmosferidir.

Büyükannenin Tarzı

Torun tarzı ilk kez 2022’de TikTok’ta bir hashtag olarak kullanıldı. Kelimenin tam anlamıyla, büyükanne ve büyükbaba nesli ile, torun nesli arasındaki bir karışımı ifade ediyor. İkinci el, otantik ve antika eşyalara yönelerek minimalist ve zarif tarzlara bir tür isyanı anlatıyor. Büyük milenyum tarzı ortamlarda iğne oyası işlemeler, danteller ve chintz gibi kumaşlar öne çıkıyor. Büyükanne şık mobilyalara mükemmel bir şekilde entegre edilmiş. Modernitenin birkaç dokunuşuyla günümüze bir bakışla geçmişe nostaljik bir dönüş.

cottagecore-ve-grandmillennial-stili3

2022’nin Yeni Trendi Grandmillennial Stili

Çiçekler, döşemeli kanepeler, tığ işi parçalar, işlemeler ve fırfırlar, hasır koltuklar geri dönüyor. Minimalist tarzın ve dolayısıyla beyazlar, siyahlar ve düz çizgiler arasındaki zarafet, büyük anne şıklığı ile ortaya çıkmaya başlar. Bu yeni akımın tam olarak ne olduğunu ve evinizi bu tarzda nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Sizi dikkat etmeye ve not almaya davet ediyoruz. Avangart dekorasyonu anlatacak bir hikayesi olan, vintage parçalarla mükemmel bir şekilde birleştirilir. Tercihi gelenekten yana olan klasik tarz sevenler için mükemmeldir.

 XL Baskılar

Kanepeleri, koltukları ve sandalyeleri kaplayan baskılı motiflerin kanıtladığı gibi, bin yıllık stil göze çarpmak istiyor. Hayvanlar ya da herhangi bir botanik motif içeren çiçek motifleri özel bir önem taşımakta. Bunları kumaşlarda, duvarlarda ve arka planlarını kaplamak için kullanılan duvar kağıtlarında bulabiliriz. Farklı desenleri karıştırmaya ve döşemeye cesaret edin. Kanepeler ve yataklar üzerinde farklı yastık katmanları oluşturun.

Parlak Renkler

Odaya ince ve ihtiyatlı bir dokunuş vermesi amaçlanan nötr tonların artık modası geçmiş olduğu açıktır. Büyük milenyum, parlak ve düşündürücü renkleri seçerek ortamları uyumlu hale getirmeye çalışır. Maksimum doygunluklarında açık mavi, pembe, sarı kullanır. Yatağın ayak ucuna yerleştirebileceğimiz farklı tonlardaki el yapımı tığ işi ekose battaniyeler ya da farklı renklerde çiçek işlemeli minderler örnek olabilir.

cottagecore-ve-grandmillennial-stili4

Tarihi Parçalar

Estetik bir yana, belli bir yaşı ve anlatacak bir hikayesi olan o eski parçaları kullanıyor. İster büyük annenizin evinden ya da antikacıdan alınmış olsun, bazı İngiliz porselen sofra takımları popüler. Büyük bir kilim, antika bir hasır koltuk, evinize büyük anne şıklığı kazandıran ilk parçalar olabilir.

Fırfırlar ve Püsküller Modaya Geri Döndü

Ev tekstilindeki aşırılıkların tarihe geçtiğini düşündüyseniz, bundan daha yanlış bir şey olamaz! Büyük milenyum, zemine katlanmış etekler, işlemeli kenarlı ve fırfırlı minderlerle tamamlanmış kanepe ve yatakları yeniden öneriyor. Etekler ve farbalalar, göstermek istemediğimiz unsurları gizlemek için kullanıldığında çok işlevsel olabilir. Mobilya kulplarını süslemek ve minderlerinize vintage bir hava katmak için renkli püsküller seçin.

Kişiliği Olan Duvarlar

“Az çoktur” sözü büyük milenyum konseptinin bir parçası değildir. Güzel duvar kağıtlarıyla süslenen, yaldızlı çerçeveli tablolarla dolu duvarları bulmak kolaydır. En çok tekrarlanan temalar? Aile fotoğrafları, yağlı boya tablolar, botanik temalı baskılar ya da daha klasik İngiliz tarzında köpek portreleri kadar çeşitli olabilirler.

cottagecore-ve-grandmillennial-stili5

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Cottagecore stili,büyük anne tarzı,grandmillennial tarzı,grandmillennial dekorasyonu,grandmillennial dekorasyonu nasıl yapılır,cottagecore stili,cottagecore tarzı,cottagecore dekorasyonu,

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
7/24 Müşteri Hizmetleri
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz. 7/24 Müşteri Hizmetleri.