Balkonda Şık ve Konforlu Yaşam Alanları

Balkonları kullanılabilir hale getirmenin çokta zor olmadığını belirten yazımızda minik dokunuşların yeterli olduğunu görebilirsiniz

Balkonda, Şık ve Konforlu Yaşam Alanları – Şehir hayatının zorluğu kalabalığı ve stresinde yaşayanlar doğal hayatın özlemini çekiyorlar çünkü kentlerin kalabalıklaşan nüfusu ile birlikte betonlaşarak büyüyor.  Yaz ve kış da dahil olmak üzere artık zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz balkonlarımız da rengarenk çiçekler ile ferah bahçe ortamı yaratmak mümkündür. Doğanın dinlendirici ve yenileyici etkisini evinize getirmek ve şehir stresinden arınabilmek için değişik yöntemlerden biride balkonunuzu çiçekler ile dekore etmektir.

Etkili ve Küçük Dokunuşlar

Küçük bir balkona sahipseniz eğer geniş halı kullanarak balkonunuzu büyük gösterebilirsiniz. Kullanacağınız duvar kağıdı, tablolar, ve renk uyumu halılarınız la bütünlük gösterirse başarılı bir sonuç elde etmiş olursunuz.

 Yaz ve kış olmak üzere mevsim koşullarına dayanıklı olmaları, ekonomik açıdan ve hafif olmaları açısından ayrıca bir çok model alternatifi ile oldukça estetik olmaları sebebiyle hasır oturma grupları  balkonlarda tercih edilebilen ideal mobilyalardan biri olarak önerebiliriz.

Ayrıca duvara monte edilebilen masalar ve dolaplar hem alan genişliğinde hemde konfor açısından ön plana çıkan bir diğer önemli mobilya türüdür. 

Bu tür monte edilebilir mobilyalar  yazın sıcak havalarda evinizin iç kısmında kapalı kalmak yerine balkonunuzu kullanmaya, kış mevsiminde ise cam balkon kaplama ile dışarıda yağan lapa lapa kara rağmen balkonunuzda büyük bir keyifle kahvaltılarınızı ve akşam yemeklerinizi yiyebileceğiniz bir yaşam alanı elde eder hemde atıl alan olarak gördüğümüz balkonlarımızı dekore  ederek kendinize içinde huzur ve zevk alacağımız bir ortam haline getirebiliriz.

Kış aylarında içinizi ısıtacak balkon kaplama dekorasyon ve tadilatı uzman ve profesyonel yardım almak için bizleri arayabilirsiniz. Evinizde balkon ve ya terasa sahipseniz pratik şık modern tasarım uygulamaları yapmalısınız. Gerek cam balkon kaplama, gerek çatı kaplama, gerek balkonunuzun tipine göre kullanılan malzemeler,  çok önemli dir.

Parke, fayans veyahut mermer, duvarlarımız için doğal taş ve duvar kağıtları yada özenli renk seçimi ile boyatmak ve balkon korkuluklarının bakımı, balkon tadilat ve dekorasyonu için önemlidir.

Balkon tadilat ve dekorasyonları,cam balkon modelleri,teras modelleri,balkon tasarımı,balkon döşeme