badana ustası

Badana Ustası

Badana Ustası – Badana boya işleriniz için güler yüzlü ustalarımız, modern ekipmanlarımız ve çok uygun fiyatlarımızla hizmetinizdeyiz.

Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerinde 30 yıldan fazla bir süredir badana boya işleri başta olmak üzere komple anahtar teslimi tadilat ve dekorasyon işleri yapmaktayız. Badana ustası olarak ihtiyacınız olan tüm iç ve dış boya badana dekorasyon işlerinizi  büyük bir özen, disiplin ve bütçenize uygun fiyatlarımızla tertemiz yapıyoruz.

Badana Ustası – Ücretsiz keşif tasarım ve fiyatlandırma hizmetimizden faydalanmak için iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilir ve bizleri badana boya yaptırmayı istediğiniz yere davet ederek geniş bilgiler ve hizmetler alabilirsiniz.

Badana nasıl yapılır? Badana yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Badana fiyatları ve badana ustası yevmiyeleri ne kadar? Badana yaparken sık yapılan büyük hatalar nelerdir?

ankara badana boya ustası
ankara badana boya ustası

Badana nasıl yapılır?

Bundan yıllar önce silikonlu su bazlı iç cephe boyaları bile yokken plastik boyalar vardı. Onunda öncesinde kireç taşı ve su karışımı ile elde edilen boya malzemesi ile hem iç cepheleri hem de dış cephe badana boya işlerini yapardık. Renkli badanaları ise beğenilen renge göre alınan toz boyalar ile elde ederdik. Badananın gerek hazırlanışı, gerekse uygulanışı ve sürülüşü çok meşakatli ve zahmetli bir iştir. Piyasada kullanılan iki türlü kireç badana malzemesi vardır.

 • Toz kireç : Torbalar halinde kireç taşının öğütülmesi ile elde edilen badana türüdür.
 • Taş kireç: Kireç ocaklarından çıkarıldığı gibi kullanıma sunulan badana türüdür.

Yukarıda belirttiğimiz iki ayrı kireç türünün de hazırlanış şekli farklıdır. Bunun için işin ehli olan badana ustası gerekmektedir. Kireç ve su karıştığı zaman oluşabilecek tehlikeli ve sağlığımızı etkileyecek olan durumlar herkes tarafından bilinmektedir. Sıçrayan kireç kabarcıkları ve gözler ile derimize zarar veren kireç buharından korunmak en temel ögelerden birisidir. Ayrıca kireç ve su oranlarının iyi ayarlanması da bir badana ustası olmayı gerektirmektedir.

Boya ustası – Usta boyacı

badana ustaları
badana ustaları

Badana yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

 • Gözlerimizi ve derimizi koruyacak önlemler almalıyız.
 • Kireç kaynamasından oluşabilecek sıçramalardan ve buhar yakmalarından korunmalıyız.
 • Ham kireç malzemesini badanaya uygun hale getirdikten sonra fırça ile uygular iken bu el aletlerini doğru ve sıçratmadan kullanmalıyız.
 • Badana pompası ile boyanacak yüzeylere ilk astar olarak süreceğimiz astar badana mutlaka takoz fırça veya İzmir fırçası yardımıyla olmalıdır.
 • Badana yaparken yerlere, göze veya derilerimize çok sıçrayan bir malzeme olduğundan, tüm korunma ve koruma önlemlerini aldıktan sonra badana işine başlamalıyız.
 • Uzun kollu iş elbiseleri, eldiven ve şeffaf inşaat koruyucu gözlüklerini mutlaka kullanmalıyız.
 • Her mola verdiğimizde veya paydos zamanımızda tüm badana ile temas edebilecek yerlerimizi bol su ile yıkamalıyız. Tiner veya neft gibi sentetik-selülozik incelticiler asla kullanmamalıyız.

Badana fiyatları ve Badana Ustası yevmiyeleri ne kadar?

 • Böyle bir fiyatlandırma yapmak için öncelikle çalışma şartlarını, badana yapılacak yüzeylerin durumunu bilmemiz şarttır.
 • İşin metraj olarak büyüklüğünü veya küçüklüğünü ölçmemiz şarttır.
 • Badana ustası gözüyle görülmeden ve keşfi yapılmayan bir badana işine fiyat vermek çok aldatıcı ve zarar verici olur.
 • Badana işleri dahil olmak üzere bir dekorasyoncu olarak şunu söylemeliyim ki, hiçbir dekorasyon işinde işi görmeden ve bilmeden asla fiyat verilmez. Bu hem işvereni, hemde kendimizi kandırmaktır.
 • Badana ustası yevmiyeleri 2016 yılı Ankara piyasası göz önünde bulundurulursa ortalama olarak 130 TL’ dir.
badana ustası
badana ustası

Badana yaparken sık yapılan hatalar nelerdir?

 • Gözleri ve deriyi korumamak.
 • Badana sulandırma oranını güzel ayarlamamak.
 • Koruyucu gözlük ve eldiven kullanmamak.
 • Pompa ile yapacağımız badananın altına astar olarak fırça ile bir kat badana sürmemek.
 • Temizlik, koruma ve ambalajlama yapmayarak her yeri batırmak, kirletmek.
 • Tavan ve duvar kestirmelerini takoz fırça ile eğri büğrü yapmak.

badana fiyatları, badana ustası Ankara, Ankara badana ustası, ankarada badana ustaları, ankaradaki badana ustaları, badana boya ustası, badana boya ustaları, badana boya ustası Ankara, badana boya ustaları Ankara, Ankara badana boya ustaları, Ankara badana boya fiyatları, Ankara badana ustası yevmiyeleri, badana nasıl yapılır, kireç badana, toz kireç ustası, taş kireç ustası, badanacı boyacı ustası, badanacılar, ankarada badanacılar, ev badana, eve badana, ev badana ustası, ev badana boya ustası, Ankara boyacı, ev badanacı, eve badana, daire badana ustası

 

 

 

 

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *