alüminyum asma tavan

Alüminyum Asma Tavan

Alüminyum Asma Tavan – Alüminyum asma tavan nedir?

Alüminyum Asma Tavan – Dekoratif bir görünüm, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ve taş yünü, metal gibi kaplamalardan oluşur.

Alüminyum Asma Tavan – Yapılarda tavandaki kötü veya hoş durmayan görüntüyü önlemek amacıyla asma tavan uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur.Örneğin düşük döşeme, tesisat boruları vb. gibi durumlardan ortaya çıkan görüntü bozukluklarında asma tavan yapımına ihtiyaç duyulur. Dünyada ve Türkiye’ de bir çok yapıda asma tavan uygulaması yapılmaktadır.

metal asma tavan
metal asma tavan

Özellikle bürolar, mağazalar, hastaneler, kamu hizmet binaları vb. halka açık olan yerlerde estetik açısından yapılmaktadır. Hijyen günümüzde gıda ve sağlık sektörlerinin uymak zorunda oldukları şartnamelerde asma tavandan çok iyi derecede sağlık ve güvenlik özellikleri talep edilmektedir. Diğer taraftan elektronik, fiberotik, ilaç ve bilgisayar sistemlerinde özel Class 100 temiz oda şartları ve çevreci uygulamalar aranmaktadır.

Darbeye dayanıklılık asma tavanların bazen koridorlar gibi, teçhizata ulaşmak için plakların sık sık sokulduğu alanlarda çok fazla kötü kullanılmakta ve darbeye maruz kalmaktadır. Bu nedenle darbe dayanımına ve ürünlerin uzun ömürlü olmasına ayrı bir önem verilmektedir. Neme dayanıklılık asma tavanların hızlı yapılan binalar, aralıkla ısıtılıp soğutulan binalar, insan yoğunluğunun çok olduğu binalar, binaların dışa açık yerleri gibi alanlarda daha çok rutubete dayanmaları gerekmektedir.

Asma Tavan Özellikleri

1- Asma tavan arasına ulaşım nedenler estetikten güvenliğe değişebilir. Asma tavanlar servis borularına ve elektrik tesisatına ulaşılmasını sağlar. Böylece telefon, havalandırma, klima, ısıtma, yangın algılayıcı ve sprinkler gibi servis elemanlarına ulaşmış olur.

2- Tasarım asma tavanlar ayrıca eski tavanlardaki çatlak leke ve hasarları da kaplar.

3- Asma tavanların montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay, hızlı ve ekonomiktir.

4- Asma tavanlar en iyi aydınlatma seçeneklerini sunar. Asma tavanda aydınlatmanın en iyi yapılmasında ve enerji tasarrufunda kritik rol oynamaktadır.

5- Asma tavanlar sesi yutar ve gürültüyü azaltır. Akustik gürültünün azaltılması çalışma verimliliğini ve konforu arttırır.

6- Yüksek ses yutma özelliğine sahip malzemelerden üretilen asma tavanlar gürültüyü azaltır ve belirlenmiş kriterlere uygun olacak şekilde odadan odaya ses yalıtımını arttırır.

7- Ses Yalıtımı ses iyi kontrol edilmediği zaman rahatsız edici olabilir. (Yan odadan veya dışarıdan gelen ses ve bunlarla birlikte yankılanma gibi) Bu rahatsız edici durumlardan kurtulmak için mimaride doğru akustik tasarımlar çok önem kazanmaktadır.

8- Taş yünü asma tavanlar, dekoratif taş yünü asma tavanlar geniş bir dekoratif seçenek sunar. Her biri seri, eşsiz sitiller, desenler ve renkler sunmaktadır, tüm sistemlerde tavan arasına kolay ulaşım, montaj kolaylığı ve servis entegrasyonu sunmaktadır.

9- BS 476 standardına göre Class 0 / Class 1 tanımına girer, yanmaz, yüzeyi alev almaz, yüksek ses emici özellikleri vardır.

10- Fonksiyonel Yeni ve tadilat yapılan binaların fonksiyonel gereksinimlerini karşılamak için montaj kolaylığı ve maliyet yanında, akustik ve yangına dayanıklılık özelliklerine de sahip olabilen asma tavan çeşididir.

ALÜMİNYUM ASMA  TAVAN ÇEŞİTLERİ

Uygulama Şekilleri 

1- Taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaja oluşturulmuş metal plakalardan oluşan asma tavan sistemidir.

2- Tüm sistem demonte olduğundan arkasındaki tesisatın bakımı kolaydır.

3- Metal Asma Tavan Sistemleri, iç mekanlarda karşılaşılabilecek pek çok şantiye sorununa kesin çözüm getirmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

4- Serbest oturan (düz ve sarkmalı), gizli taşıyıcılı, kanca ve entegre plakalar ile görünür ve gizli taşıyıcılı sistemlerden oluşur.

5- Çok geniş kullanım seçeneği sunmasının yanı sıra, montaj kolaylığı da sağlar.

6- Aydınlatma, havalandırma, sprinker vb. tesisat tavana asılarak kolayca uygulanabilir.

7- Çağdaş dekorasyon imkanı veren kullanışlı ve dayanıklı sistemdir.


alüminyum asma tavan, alüminyum asma tavan nasıl yapılır, alüminyum asma tavan fiyatlar, metal asma tavan, metal asma tavan sistemleri, alüminyum asma tavan uygulamaları, alüminyum tavan

Related Posts

lambader-modelleri

Aydınlatma Nasıl Seçilir

Hangi Oda da Ne Tür Aydınlatma Kullanmalıyız? Aydınlatmanın Sağlığınızı Etkilediğini Biliyor muydunuz? Aydınlatma nasıl seçilir?Devamını oku

alçıpan-asma-tavan-ve-kartonpiyer-fiyat-teklifi

Alçıpan Asma Tavan ve Kartonpiyer Fiyat Teklifi

Güncel olarak 3 katlı bir işyeri için sunmuş olduğumuz alçıpan asma tavan ve kartonpiyer fiyatDevamını oku

Dekorasyonda alçıpan kolaylığı

Dekorasyonda Alçıpan Kolaylığı

İç dekorasyonda alçıpan uygulamaları sınır tanımıyor. Dekorasyonda alçıpan kolaylığı saymakla bitmez. Bölme duvarlar, asma tavanlar,Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0