Dekorasyonda desen kullanımı

Farklı desenler nasıl kombinlenir? Dekorasyonda farklı desen kullanımı nasıl yapılmalıdır? Farklı desenleri biraraya getirirken nelere dikkat edilmelidir?

Dekorasyonda desen kullanımı – Yaşam alanlarımızda kullanmış olduğumuz desenler, bir çok farklı etkiye sahip olmalarının yanı sıra bir evin enerjisine katkı sağlayan ve dekorasyon stilini destekleyen en önemli unsurlardan birisidir. Birbirinden farklı desenleri birarada kullanabilmek oldukça incelik isteyen bir iştir. Bu yüzden bizde ev dekorasyonu yaparken desenlerin gücünden tabi aşırıya kaçmadan, dengeli bir şekilde kullanarak, her mekanın cazibesini rahatça artırabilmek için mutlaka yararlanmalıyız.

Genelde iç mekan desenlerinin nasıl kombin yapılması gerektiği konusunda kararsızlık yaşanabilir. Sizde iç mekan tasarımında göz yoran dağınık bir stilden uzaklaşarak desenleri kullanmak istiyorsanız; öncelikle mekanın büyüklüğü başta olmak üzere dekorasyon tarzınızı, kaç farklı desen kullanacağınızı ve desenlerin boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Farklı ve Doğru Desen Kombini

Dekoratif yastık kullanımı

Her zaman aynı renk tonundaki yastıklar, içinde karışık bir görsellik oluşturmamasının yanı sıra evinize tam anlamıyla düz çizgiler taşırlar. Bu yüzden birden çok yastık kullanırken; yastıkların arasından evinizin renk tonuna uygun favori bir renk belirleyerek doğru desen kombini yapabilirsiniz.

Geniş ölçek

Evinizdeki desen uyumuna ve desen ölçüsü terazisine dikkat ederseniz doğru bir adım izlemiş olursunuz. Küçüklerle geniş ölçekleri bir araya getirerek, evinizin her köşesine doğru desen kombinini yayabilirsiniz.

Aksesuarlar

Bilindiği üzere birbiriyle uyumsuz aksesuarlar göz kalabalığına neden olabilir. O yüzden doğru kombin yapabilmek için, sade ve uyumlu aksesuar seçimlerine öncelik vererek güzel ve zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvar modelleri

Duvarlarınızı eşit çizgiler olmasına özen göstererek ve renk uyumuna dikkat ederek iki farklı renge boyayabilirsiniz. Boyanın uğraştırıcı olduğunu düşünüyorsanız, iki farklı rengi evin tarzına uygun seçerek duvar kağıdı yaptırabilirsiniz.

Simetrik dekorasyon

Evinizdeki mobilya eşyalarının ve benzeri malzemelerin simetrik olması; doğru kombin yapmanıza fayda sağlamasının yanında, sakin ruh halinizin ortaya çıkmasında da önemli rol oynayarak sizi mutlu edecek en son adım olabilir.

Aşağıdaki sayfalarımızıda ziyaret ederek dekorasyonda desen kullanımı hakkında farklı bilgiler edinebilirsiniz.

simetrik dekorasyon, farklı desen kombini, doğru desen kombini, dekorasyonda farklı desen kullanımı, ev dekorasyonu nasıl yapılır,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat ve

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks bir

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.

Your email address will not be published. Required fields are marked as *


Warning: filemtime(): stat failed for /home/dekordelisi/public_html/wp-content/plugins/akismet/_inc/akismet-frontend.js in /home/dekordelisi/public_html/wp-content/plugins/akismet/class.akismet.php on line 1792

Hemen Teklif Al.
Hemen teklif alın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.